Depo dopravního podniku zažilo ovace ve stoje. Konal se tu Utajený koncert

Přes 500 lidí jelo na koncert a do poslední chvíle netušilo kam. Utajené koncerty Jihočeského divadla mají úspěch, tentokrát hrál orchestr mezi autobusy - Foto: Andrea Zahradníková

Přes 500 lidí jelo na koncert a do poslední chvíle netušilo kam. Utajené koncerty Jihočeského divadla mají úspěch, tentokrát hrál orchestr mezi autobusyFoto: Andrea Zahradníková

Druhý koncert orchestru opery Jihočeského divadla ze série Utajené koncerty zavedl návštěvníky do depa českobudějovického dopravního podniku. V garážích autobusů zazněly v pátek večer dvě Gershwinovy skladby: Američan v Paříži a Rapsodie v modrém.

Na koncert vyrazilo přes 500 diváků. Místo vstupenky do divadla měli jízdenku na autobus a čekali nedaleko Jihočeského divadla. Většina z nich do poslední chvíle netušila, kam se pojede. „Těšíme se moc, ale kde to bude, vůbec nevíme,“ znělo v davu. 

Cesta nakonec netrvala ani 10 minut. Ředitel divadla Lukáš Průdek vsadil tentokrát na dobré vztahy s dopravním podnikem a velké pódium a koncertní zázemí tak vyrostlo v depu opravny autobusů na Novohradské ulici. 

„Všechno jde podle plánu, právě najíždí poslední autobus, ze kterého vystupují lidé. Máme plno, 510 lidí, takže velká radost,“ komentoval před začátkem. 

 

Na koncert na utajené místo jela autobusem i Vendula Kostohryzová

Vložit na svůj web

Také návštěvníci místo ocenili. „My jsme to podle těch indicií tipovali a je to úžasné, hrozně se mi to líbí. Navíc Gershwin je moje,“ komentoval Jiří Hruška z Českých Budějovic. 

Orchestr opery Jihočeského divadla dirigoval Mario de Rose. „Užívám si to tu, je to neotřelý nápad. Pro hraní orchestru to sice není ideální místo, ale jsem tím opravdu nadšený,“ řekl. 

Gerschwinovy skladby Američan v Paříži a Rapsodie v modrém zvedly diváky ze sedadel. Depo opravny autobusů zažilo ovace ve stoje. Už teď je zřejmé, že cyklus Utajených koncertů bude mít v příští sezóně své pokračování a své věrné příznivce. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 31.5.2016 13:25 do 15:30; na silnici 141 u obce Volary okres Prachatice; cca 2 km před Volarama ve směru od Prachatic.; nehoda 2 nákladních vozidel; 2 x NA bez zranění.
  Od 31.5.2016 13:00 do 15:05; na silnici 15534 v obci Dolní Třebonín okres Český Krumlov; uprostřed obce.; nehoda; havarované vozidlo; traktor x telefonní sloupu.
  Od 31.5.2016 12:55 do 15:00; v ulici Na Sadech v obci České Budějovice; před restaurací Beseda.; nehoda; 3 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 3 x OA bez zranění, na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace