Ježíškova vnoučata plní přání i po Vánocích. Paní Emu vzala na výlet do Rakouska

Výprava Ježíškových vnoučat do Rakouska (paní Ema první zprava, Jarmila Nová uprostřed) - Foto: archiv Jarmily Nové

Výprava Ježíškových vnoučat do Rakouska (paní Ema první zprava, Jarmila Nová uprostřed)Foto: archiv Jarmily Nové

Projekt Českého rozhlasu Ježískova vnoučata pokračuje i po Vánocích. Další přání splnila Jarmila Nová, když vzala paní Emu z domova seniorů v Horní Plané na výlet do rakouského kláštera.

„Přání bylo takové specifické, byl to výlet do rakouského městečka Schlägl a návštěva kláštera. My už jsme chtěli jet před Vánoci, jenže klášter je v rekonstrukci, tak to vyšlo až nyní,“ řekla Jarmila Nová. 

Výprava do Rakouska byla početnější. „Paní Ema dělala závozníka, vzadu jsem měla ještě svojí devadesátiletou babičku. Pak se mnou byl můj přítel Honza a obě naše maminky. Velký dík Honzovi za statečnost, že s ženskýma někam vyrazil,“ komentovala Jarmila Nová. 

Její přítel Jan Wimmer byl s výletem spokojený. „Určitě se mi to líbilo, bylo to zajímavé a jsem rád, že jsme mohli splnit přání paní Emě,“ reagoval. 

Prohlídka kláštera trvala asi hodinu. „Člověk si tam uvědomí, jak hodně jsme byli v dřívějších dobách s Rakouskem propojení,“ vzpomněla Jarmila Nová. 

 

Na dojmy z výletu se ptal Václav Malina

Vložit na svůj web

„Prohlídka byla krásná, sbírky, knihovna i sochy nádherné. A je úžasné, že to přetrvalo takové věky,“ dodala paní Ema. 

Splněným přáním vzájemný kontakt nekončí. „Začalo takové hezké přátelství, z obou stran je vidět chuť k tomu, abychom se stýkali dál. Paní Ema miluje zvířata, jenže psa v domově mít nemůže, tak jsme slíbili, že jí přijdeme ukázat naše dva psy. S přítelem jsme členy vodní záchranné služby na Lipně a každý rok tam pořádáme program, takže i při této příležitosti se může paní Ema přijít podívat. V kontaktu určitě zůstaneme,“ popsala Jarmila Nová. 

Ta také dál bude sledovat webové stránky projektu Ježíškova vnoučata. „Ten projekt je úžasný, moc se mi líbí a chtěla bych plnit přání nejen o Vánocích,“ uzavřela. 

Související weby

Ježíškova vnoučata

Autor:  Václav Malina
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 23.3.2018 19:10 do 21:15; na silnici 24 u obce Frahelž okres Jindřichův Hradec; nehoda; 2x OA bez zranění.
  silnice I/23, část obce Horní Bolíkov, v katastru obce Studená, okr. Jindřichův Hradec, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:00 Do 29.03.2018 23:59, částečnou ...
  silnice I/19, v katastru obce Kostelec nad Vltavou, okr. Písek, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 06:00 Do 03.06.2018 23:59, částečná uzavírka úseku silnice I/19, okr. Písek, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace