Jihočeská univerzita zmodernizovala sportovní centrum, zázemí tu najde i Jihostroj

Po bezmála devítileté rekonstrukci má univerzita moderní sportovní centrum. Je tu řada místností pro různé sporty - Foto:  Jihočeská univerzita

Po bezmála devítileté rekonstrukci má univerzita moderní sportovní centrum. Je tu řada místností pro různé sportyFoto:  Jihočeská univerzita

Sportovní centrum Jihočeské univerzity v českobudějovickém areálu Na Sádkách se velmi proměnilo. Po bezmála devítileté rekonstrukci nabízí hned několik specializovaných sportovišť.

K dispozici je mnoho nově vybavených místností, například menší hala pro badminton s lezeckou stěnou, posilovna, sál pro spinning, sál pro jógu nebo místnost na judo a karate. 

„Velmi hrdi jsme na zátěžovou funkční laboratoř, kde je bicyklový ergometr. Dále máme dvě místnosti na výuku masáží, malou sauna a celkem čtyři posluchárny,“ dodává vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty Jan Štumbauer. 

Největší multifunkční hala objektu má novou vrstvenou podlahu a je určená pro basketbal, florbal nebo házenou. Výška stropu necelých osm metrů splňuje také parametry pro extraligový volejbal. 

Rekonstrukce této části patřila k nejnáročnějším. „Hala byla postavená takovým slepením dvou objektů k sobě a dělalo se to asi částečně v nějaké akci Z. Stavební detaily byly provedené neodborně a přinášelo to samá překvapení. Bylo dost obtížné se s tím vším vyrovnávat,“ popisuje spoluautorka projektu, architekta Klára Steinhauserová z brněnského ateliéru PAK. 

 

Upravené prostory si prohlédl Matěj Vodička

Vložit na svůj web

Zmodernizované sportovní univerzitní centrum bude kromě studentů využívat i extraligový volejbalový klub Jihostroj. Jeho domovskou halu Na Dlouhé louce totiž radnice po konci této sezóny zbourá a na stejném místě začne stavět novou. 

„V momentě, kdy se zbourá Sportovní hala, volejbalisté budou mít základnu tady. Budou tady využívat i kancelářské prostory, veškeré zázemí pro regeneraci, bude to druhý svatostánek Jihostroje,“ vysvětluje redaktorka webu volejbalového klubu Blanka Popelková. 

Rekonstrukce sportovního centra Jihočeské univerzity byla rozdělená na jednotlivé etapy a vyšla na více než 65 miliónů korun. Část areálů chce škola pronajímat i veřejnosti. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  D3, mezi km 103.8 a 104, ve směru České Budějovice, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 21.03.2018 12:30 Do 21.03.2018 14:00, geodetické práce
  D3, mezi km 103.8 a 104, ve směru České Budějovice, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 21.03.2018 11:00 Do 21.03.2018 12:30, geodetické práce

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace