Jihočeská vědecká knihovna pasovala budějovické prvňáčky na čtenáře

Prvňáčky vedou ke čtení formou hry, hodně si s nimi o knihách povídají - Foto: Lenka Nechvátalová

Prvňáčky vedou ke čtení formou hry, hodně si s nimi o knihách povídajíFoto: Lenka Nechvátalová

Celkem 177 prvňáčků ze tří základních škol v Českých Budějovicích pasovala Jihočeská vědecká knihovna na čtenáře. Vyvrcholil tím celorepublikový projekt s názvem Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka. Jeho cílem je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven.

Do knihovny chodily děti od prosince do května, a to za knihovnicí Václavou Medalovou, která čtenářský kroužek vedla. „Byla to úžasná zkušenost jako každoročně. Tento projekt u nás máme už čtvrtým rokem a já musím říct, že ty třídy nám přibývají,“ komentovala. 

Děti ke čtení vede formou hry. „Není to o tom, že by seděly a poslouchaly mě, jak čtu. Naopak ke každé knížce se snažíme nacházet zkušenosti s podobnými situacemi. Vlastně čteme docela málo a hodně o těch knížkách povídáme,“ dodala Václava Medalová. 

 

S nejmenšími čtenáři se setkala Lenka Nechvátalová

Vložit na svůj web

Na pasování prvňáčků nechyběl ředitel Jihočeské vědecké knihovny Ivo Kareš. „Čtenářská gramotnost a její rozvoj už od nejútlejšího věku je obrovsky důležitá. Tato akce je ideální, baví děti i knihovníky. Z mého pohledu je skutečně kouzelná a povedená,“ připomněl. 

Letos se do projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka zapojilo přes 18 a půl tisíce knihoven v republice. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 19.3.2018 13:00 do 15:05; v ulici Rudolfovská tř. v obci České Budějovice; křiž. s ul. B. Martinů; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zraněním.
  Od 19.3.2018 06:25 do 20.3.2018 06:30; na silnici 4 v obci Čimelice okres Písek; ledovka; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; dopravu řídí policie
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace