Jihočeské divadlo ruší kvůli onemocnění herce páteční premiéru

Plakát Jihočeského divadla ke Kalifornské mlze. Jiřího Untermüllera (na snímku) ale nahradí Lubor Šplíchal - Foto: Honza Sakař,  Jihočeské divadlo

Plakát Jihočeského divadla ke Kalifornské mlze. Jiřího Untermüllera (na snímku) ale nahradí Lubor ŠplíchalFoto: Honza Sakař, Jihočeské divadlo

Premiéra inscenace Kalifornská mlha v Jihočeském divadle se odkládá. Kvůli onemocnění herce Jiřího Untermüllera musela režisérka Jana Kališová přeobsadit jeho roli.

„Pozvali jsme na záskok Lubora Šplíchala z Prahy, který tuto inscenaci hrál před dvěma lety v Řeznické a který alespoň trochu uměl text,“ uvedla režisérka. 

Lubora Šlíchala doplňuje Daniela Bambasová. Odložená premiéra komorního dramatu Kalifornská mlha se uskuteční v pátek 29. prosince na studiové scéně Jihočeského divadla Na půdě. 

Inscenace popisuje bouřlivý i komický souboj o pravost obrazu Jacksona Pollocka, který svede živočišná barmanka bez zábran s kultivovaným expertem na výtvarné umění. 

Autorem je uznávaný americký dramatik a režisér Stephen Sachs. Kalifornská mlha získala v roce 2009 v USA cenu za nejlepší hru i inscenaci roku. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  Od 11.12.2017 08:05 do 10:10; na silnici 1398 v obci Osek okres Strakonice; nehoda; DN se zraněním, na místo PČR + ZZS
  Od 11.12.2017 07:45 do 08:45; na silnici 143 u obce Chroboly okres Prachatice; nehoda; OA do stromu, na místo ZZS + PČR

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace