Lidé v Záhoří na Písecku podepisují petici kvůli zdejší Poště Partner

Stanoviště Pošty Partner je hned vedle pokladen obchodu. Lidem tu chybí diskrétní zóna - Foto: Jitka Cibulová Vokatá

Stanoviště Pošty Partner je hned vedle pokladen obchodu. Lidem tu chybí diskrétní zónaFoto: Jitka Cibulová Vokatá

Obyvatelé Záhoří u Písku se bouří proti způsobu provozování služby Pošta Partner v obci. Nelíbí se jim, že Česká pošta přesunula svou pobočku do obchodu Jednoty, kde chybí třeba diskrétní zóna.

Celkem 250 lidí už podepsalo petici, která současný stav kritizuje. Je mezi nimi Markéta Bajerová, která na poštu chodí mimo jiné vyzvedávat balíky. V tu chvíli je dva kroky od kasy. „Každý vidí, co mám. Když si budu vybírat peníze, tak co je komu do toho, kolik si vybírám nebo kolik vůbec platím,“ říká. 

Prostor v obchodě je hodně otevřený a zároveň stísněný. „Když jsem sem dostala jeden objemný balík, tak mi paní hned volaly, ať si pro něj přijedu, protože jim tam překáží,“ dodává. 

Svůj podpis pod petici připojil i pan Ladislav. „Obsahem petice byla úprava pracovní doby, protože bylo otevřeno do 12 hodin. Na to, aby si lidé vyzvedli doporučený dopis, si přece nebudou brát dovolenou,“ komentuje. 

 

V Záhoří natáčela Jitka Cibulová Vokatá

Vložit na svůj web

Peticí se zabývali i zastupitelé. Vedení obce se loni v listopadu sešlo se zástupci spotřebního družstva Jednota Milevsko. „Bylo přislíbeno, že se to bude nějakým způsobem řešit. Se změnou provozní doby nám nabídli, že diskrétní zónu vytvoří jakousi plentou,“ popisuje starosta Petr Kápl. 

Plentu ale reportérka Českého rozhlasu v obchodě při své pondělní návštěvě nenašla. Podle předsedy představenstva Jednoty Milevsko Stanislava Drdela ji tam pracovnice dovezla minulý pátek. Bylo to po více než třech měsících po jednání se zastupiteli. „To bude napraveno a zástěna tam bude. Prostor byl konzultován s Českou poštou a vyhovuje podmínkám,“ dodává. 

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík na kritiku reaguje slovy, že podmínky pro fungování Pošty Partner jsou dostačující. „Co se týká toho prostoru, tak samozřejmě musí být uzpůsoben tak, aby si lidé mohli v klidu vyřídit svoje poštovní záležitosti. Jak má vypadat ta přepážka, to záleží vždy na každé lokalitě individuálně,“ uvádí. 

Jednota Milevsko žádné další vylepšení Pošty Partner v Záhoří neplánuje. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 19.3.2018 06:25 do 20.3.2018 06:30; na silnici 4 v obci Čimelice okres Písek; ledovka; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; dopravu řídí policie
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...
  ulice Doubravická, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 24.03.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Doubravická, mezi ul. Ke Studánce a Střížovská. Uložení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace