Městská knihovna v Sezimově Ústí zažívá čtenářský boom

Po přestěhování do nového sídla narostl v Sezimově Ústí počet čtenářů, a to zejména dětských. Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Po přestěhování do nového sídla narostl v Sezimově Ústí počet čtenářů, a to zejména dětských. Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

První rok existence slaví nové sídlo městské knihovny v Sezimově Ústí II. Ta se vyznačuje moderním architektonickým pojetím, které na Školním náměstí nemůžete přehlédnout.

Původní adresa, na které knihovna dlouhá léta sídlila, už neexistuje. Radnice objekt nechala zdemolovat a vytvořila místo pro nový dům s pečovatelskou službou. 

Čtenáři si ale na nové sídlo docela rychle zvykli. „Se službami knihovny jsem velice spokojená. Dokonce jsem nemohla jednu knížku najít a paní byla moc ochotná a pomohla mi,“ říká Pavlína, která patří mezi pravidelné návštěvnice knihovny. 

Knihy si chodí půjčovat zhruba 750 čtenářů, z toho polovinu tvoří děti. Podle vedoucí knihovny Kristýny Mrázové rozhodně neplatí, že mládež dnes tráví čas jen s mobilem v ruce nebo před monitorem počítače. „Podle mého názoru čtou. Naši knihovnu navštěvuje hodně dětí a také spolupracujeme se školami, školkami, družinami, takže děti knihovnu znají už od útlého věku a nebojí se sem chodit,“ dodává. 

 

Do knihovny se vypravil Jan Kopřiva

Vložit na svůj web

Náklady na vybudování nového sídla knihovny byly 6,5 milionu korun. Starosta Martin Doležal přiznává, že tahle cena se i jemu původně zdála dost vysoká. Teď ale ví, že se investice vrací. „Narostl obecně počet čtenářů, ale zejména dětských čtenářů, kteří se velmi aktivně zapojují do jednotlivých programů, projektů, soutěží. To je trend, který se za rok podařilo nastolit,“ připomíná. 

S velkým zájmem se například setkává takzvané pyžámkové čtení, které se uskuteční od půl šesté odpoledne v pátek 19. ledna. 

Autor:  Jan Kopřiva
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 22.2.2018 15:10 do 18:15; na silnici 29 u obce Dolní Novosedly okres Písek; nehoda nákladního vozidla; probíhá vyšetřování nehody; Převrácený kamion v příkopu, se zraněním osob. Na místě ZZS, HZS a ...
  Od 22.2.2018 14:55 do 17:00; v ulici Jáchymova v obci Jindřichův Hradec; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 24.02.2018 06:00 Do 24.02.2018 14:00, Úplná uzavírka místní komunikace, ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu konání farmářských trhů. Objízdná ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace