Místo Budvar arény Samson aréna? Město jedná o názvu stadionu s oběma pivovary

S názvem hokejové arény je spojená i finanční částka. V současné době platí Budvar městu České Budějovice dva miliony korun ročně - Foto: Andrea Zahradníková

S názvem hokejové arény je spojená i finanční částka. V současné době platí Budvar městu České Budějovice dva miliony korun ročněFoto: Andrea Zahradníková

Už jen tři týdny ponese českobudějovický zimní stadion s jistotou název Budvar aréna. Zda tomu tak bude i na začátku listopadu, to zatím nikdo neví.

Vyřízení žádosti na prodloužení nájmu názvu Budějovickému Budvaru trvá přes tři měsíce. Neprovází je žádná veřejná soutěž ani oficiální schůzky a stále není u konce. 

Žádost o prodloužení smlouvy poslal Budějovický Budvar na magistrát už na konci června. „Na vyjádření města ohledně dalších kroků bohužel stále čekáme,“ řekl mluvčí pivovaru Petr Samec. 

S názvem hokejové arény je spojená i finanční částka pro město. „V současné době dostává město České Budějovice za název Budvar aréna dva miliony korun ročně. Další podporu od nás dostává hokejový klub a tato podpora je několikanásobně vyšší,“ dodal Petr Samec. 

O pronájmu názvu ale jedná také konkurenční pivovar Samson. Ten patří do největší světové pivovarnické skupiny AB InBev, která vlastní mimo jiné také konkurenta Budvaru Anheuser Bush. „Mohu potvrdit, že o možnostech přejmenování budějovické hokejové arény jednáme,“ uvedl ředitel Samsonu Daniel Dřevikovský. 

 

O to, zda se může změnit název stadionu, se zajímal Martin Pokorný

Vložit na svůj web

Na podpis smlouvy má primátor Jiří Svoboda už jen zhruba tři týdny. „Čekali jsme na to, zda a jakým způsobem a v jaké výši se vyjeví druhý zájemce,“ zmínil. 

Českobudějovický stadion má celoevropsky nejvyšší návštěvnost v konkurenci druholigových zápasů a pátou nejvyšší v rámci všech českých hokejových soutěží. Mezi pravidelné návštěvníky patří ikona budějovického fanklubu Pavel Pajky Vágner. „Motoráci ke změně názvu říkají, že rozhodně ne. Uvidíme, co se bude dít, doufáme, že přijde nějaká rozumná domluva na městě, jako tomu bylo doposud vždycky, že se do toho nebude tahat žádná politika,“ komentoval. 

Z kuloárních informací je zatím zřejmé, že pronájem názvu hokejové arény bude dražší než dosud. A primátor Jiří Svoboda nevyloučil ani možnost, že by o budoucím názvu zimního stadionu rozhodla veřejná soutěž. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 12.12.2017 20:45 do 22:50; na silnici 20 u obce Vodňany okres Strakonice; nehoda; OA x NA, zranění
  ulice Školní, Trhové Sviny, okr. České Budějovice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 13.12.2017 12:00 Do 14.12.2017 23:59, Překop místní komunikace III. tř. - 5c pro zhotovení STL plynovodní ...
  ulice Kpt. Jaroše, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 15.12.2017 00:00 Do 15.12.2017 23:59, úplná uzavírka v ulici kpt. Jaroše pro zvláštní užívání pozemní komunikace ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace