Odpadky, hluk, špína. Obyvatelé Pražského předměstí sepsali petici

Lidé si stěžují hlavně na nájemníky dvou protilehlých domů téměř na konci Riegrovy ulice. Prý ruší noční klid a dělají nepořádek na ulicích. Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Lidé si stěžují hlavně na nájemníky dvou protilehlých domů téměř na konci Riegrovy ulice. Prý ruší noční klid a dělají nepořádek na ulicích. Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Obyvatelé několika ulic na Pražském předměstí v Českých Budějovicích si stěžují na nepořádek a časté rušení nočního klidu. Se žádostí o pomoc se obrátili na vedení města. Stížnosti směřují proti nájemníkům dvou protilehlých domů téměř na konci Riegrovy ulice.

„Jsou tu odpadky, oni tady věčně posedávají, kouří a pijí, pak se tu válí obaly od jídla, lahve a podobně. Nejhorší je to samozřejmě v létě,“ popisuje Jiří Zahradníček, který už čtyři roky pracuje v prodejně zahradní techniky v Riegrově ulici. 

Ještě déle bydlí ve vedlejším domě jeden z autorů petice Jakub Johanus. „Byt jsem dostal od táty před patnácti lety. Pamatuji doby, kdy ta ulice byla klidná a čistá,“ vzpomíná. 

V posledních přibližně šesti letech se podle něj situace změnila. „Máme pořád odřená auta, večer nepořádek, cena nemovitostí tím pádem okamžitě šla dolů. Chtěli jsme, aby sem městská policie častěji jezdila a snažila se to alespoň částečně uklidnit. Výjezdů policie je teď dost, ale sešlo se to se zřízením parkovacích zón, takže strážníci asi řeší něco trochu jiného,“ dodává. 

 

S obyvateli Pražského předměstí se setkal Martin Pokorný

Vložit na svůj web

Podle primátora Jiřího Svobody nemůže radnice ovlivnit složení nájemníků ve zmiňovaných domech. „Je to soukromý objekt, a pokud nedochází prokazatelně k nějakému nezákonnému jednání, tak tam nemůžeme vstupovat. Tyhle lokality jsou zařazeny mezi kontrolní body, městská policie to sleduje a dělá, co je v jejích silách,“ komentuje. 

Mluvčí městské policie David Štýfal dodává, že v této lokalitě zasahují strážníci často. „Městská policie na to reagovala tím, že zvýšila v této lokalitě hlídky. Působí zde i asistenti prevence kriminality. Dokonce v nedávné době se nám zde podařilo objevit jednu osobu, která byla v pátrání, a předali jsme ji Policii České republiky,“ uvádí. 

Podle primátora Jiřího Svobody je podobných adres v Českých Budějovicích víc. Jedná se o nedaleké oblasti kolem nádraží nebo kolem Palackého náměstí. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 22.2.2018 15:10 do 18:15; na silnici 29 u obce Dolní Novosedly okres Písek; nehoda nákladního vozidla; probíhá vyšetřování nehody; Převrácený kamion v příkopu, se zraněním osob. Na místě ZZS, HZS a ...
  Od 22.2.2018 14:55 do 17:00; v ulici Jáchymova v obci Jindřichův Hradec; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 24.02.2018 06:00 Do 24.02.2018 14:00, Úplná uzavírka místní komunikace, ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu konání farmářských trhů. Objízdná ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace