Paní Vlasta měla pro Ježíškova vnoučata skromné přání - písničku v rozhlase

Přání paní Vlasty se splní v pořadu Českého rozhlasu České Budějovice Písničky pro radost. Na snímku jeden z moderátorů Martin Hlaváček - Foto: Khalil Baalbaki

Přání paní Vlasty se splní v pořadu Českého rozhlasu České Budějovice Písničky pro radost. Na snímku jeden z moderátorů Martin HlaváčekFoto: Khalil Baalbaki

Projekt Ježíškova vnoučata plní někdy dost neobvyklá přání. Jedno velice skromné má paní Vlasta ze Slověnic, která teď bydlí v Domově důchodců Dobrá Voda u Českých Budějovic. Přeje si zahrát písničku v Českém rozhlase.

„Přála jsem si moji oblíbenou Pod našima okny. Budou ji hrát 22. prosince v Písničkách pro radost od 10 do 13 hodin,“ říká věrná posluchačka Českého rozhlasu České Budějovice. 

Paní Vlasta se narodila v roce 1938, říká o sobě, že je válečné dítě, a proto pořád bojuje. V domově důchodců žije tři roky. „Na návštěvu za mnou chodí všichni synové. Mám tři kluky a všichni se zastaví, když mají čas. Mám také čtyři vnoučata a šest pravnoučat,“ vypráví. 

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata plní jen v Domově důchodců Dobrá Voda na 90 přání. „Někteří naši klienti mají i dvě přání, to jsou většinou lidé, kteří nemají vůbec žádnou rodinu. Přání většiny klientů jsou ale velmi skromná,“ popisuje sociální pracovnice Kateřina Musilová. 

 

S věrnou posluchačkou, které splní přání Ježíškova vnoučata, se setkal Martin Pokorný

Vložit na svůj web

Se svým Ježíškovým vnoučetem se paní Vlasta osobně setkat nemůže. Rodina Kellerových totiž bydlí v Praze, a tak písničku domluvili poštou. „Zaujalo nás její velice skromné přání, že by si přála zahrát písničku v rádiu, a tak jsme se s manželem rozhodli to splnit a dát tomu ještě nějakou nadstavbu a odměnit to přání, že je takhle skromné,“ říká dárkyně. 

Písničky posílají oslavencům každý den moderátoři Českého rozhlasu České Budějovice, například Martin Hlaváček. Přání přijímá už čtrnáct let dramaturg Zdeněk Voráč. „Občas třeba obec přeje svým občanům krásné Vánoce, ale takové samostatné přání pouze k Vánocům je velice výjimečné,“ komentuje. 

Paní Vlasta si na svou písničku pro radost musí ještě pár dní počkat. Košík s překvapením z Prahy od rodiny Kellerových by měl dorazit už brzy. 

Ježíškova vnoučata - Foto: Aleš Vavřík

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  silnice I/4 (ulice Pasovská), Vimperk, okr. Prachatice, omezení, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 12.03.2018 07:00 Do 21.04.2018 23:59, demolice objektů na pozemcích parc. č. 1507 a 1508, v době ...
  silnice I/3, Rzavá - Moraveč, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 06.03.2018 00:00 Do 29.06.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/3 vpravo ve směru jízdy Moraveč ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace