Poláci chtějí vrátit parní lokomotivu zvanou Polka, která jezdí na úzkokolejce

Nákup lokomotivy pro provozovatele jindřichohradecké úzkokolejky prověřuje hospodářská kriminálka - Foto: Lucie Hochmanová

Nákup lokomotivy pro provozovatele jindřichohradecké úzkokolejky prověřuje hospodářská kriminálkaFoto: Lucie Hochmanová

Nákup parní lokomotivy přezdívané Polka pro Jindřichohradecké místní dráhy prošetřují policisté z oddělení hospodářské kriminality.

Obrátila se na ně polská společnost, která lokomotivu a motorový vůz za cenu šrotu provozovateli jindřichohradecké úzkokolejky v roce 2004 prodala. Za vozy prý nedostala zaplaceno. 

V roce 2004 řídil Jindřichohradecké místní dráhy Jan Šatava. „My jsme z Polska zakoupili lokomotivu a vrak motorového vozu, uzavřeli jsme smlouvu a zaplatili kupní cenu,“ říká. 

Podle současného ředitele Borise Čajánka nebyl obchod standardní. Přesto lokomotivu a vůz považuje za majetek společnosti. „Do lokomotivy jsme investovali nemalou částku na její zprovoznění a ten vůz je předmětem čerpání evropských dotací,“ připomíná. Věc navíc považuje za promlčenou. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Srážky: silný déšť, Dolní Dvořiště
  místní komunikace, Velké náměstí, v katastru obce Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 13.12.2017 17:45 Do 13.12.2017 18:30, Úplná uzavírka místní komunikace Velké náměstí ve Strakonicích, v místě ...
  Od 12.12.2017 07:05 do 09:10; na silnici 603 u obce Ševětín okres České Budějovice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zranění, na místo PČR a ZZS.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace