Přednášky budou na videu. Výuku na Jihočeské univerzitě zlepší několik novinek

Studenti na chodbě Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Celkem má škola osm fakult, letos tu bude studovat 10,5 tisíce lidí - Foto:  Jihočeská univerzita

Studenti na chodbě Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Celkem má škola osm fakult, letos tu bude studovat 10,5 tisíce lidíFoto:  Jihočeská univerzita

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích bude v novém akademickém roce studovat 10,5 tisíce studentů. Je to o 300 méně než loni. Kvalita výuky by se naopak měla zvýšit. Pomůže moderní technika a inovativní přístup pedagogů.

„První den je docela dobrý, podle očekávání. Mám akorát obavy z toho, že to bude těžké a že bude hodně učení,“ hodnotil začátek nového akademického roku student prvního ročníku Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity David Razima. 

S podobnými pocity nastoupila do školy také jeho spolužačka Denisa Havlíková. Její první den byl rovněž plný obav, ale i očekávání. „Vím, že tady je velká šance dostat se i do zahraničí, tak doufám, že se mi to povede,“ dodala. 

Letošní novinkou jsou inovativní metody výuky, které by měly zlepšit její kvalitu. Jde hlavně o větší využívání moderních technologií. 

„Někteří přednášející se rozhodli, že svoje přednášky natočí na video. Tím se ušetří čas, kdy studenti jenom sedí a něco si zapisují. Na přednášku se podívají na videu a ten samotný čas se dá využít na trochu aktivnější formu výuky, kdy je prostor pro větší diskuzi a dovysvětlování,“ uvedl jeden z mnoha příkladů prorektor pro studium Petr Bauman. 

 

V první den nového akademického roku byla na Jihočeské univerzitě Jitka Cibulová Vokatá

Vložit na svůj web

Zemědělská fakulta jako jediná přichází se dvěma novými předměty. Jedná se o sýrařství a ekologii opylovačů v zemědělství. „Předmět sýrařství se vyvinul z potřeby studentů propojit teorii s praxí. Na hodinách budou sami vyrábět měkké sýry, mascarpone, tvarohy, jogurty, zákysy,“ popsala mluvčí univerzity Dagmar Dvořáková. 

„Co se týče opylovačů, tak ti jsou klíčovou součástí přírodních ekosystémů. Ví se, že to je velmi důležitá součást zemědělství, proto se fakulta rozhodla je zařadit do osnov při výuce,“ doplnila. 

Letošní akademický rok bude i ve znamení rozsáhlé rekonstrukce nejstarší koleje. V budově vzniknou moderní jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  silnice I/4 (ulice Pasovská), Vimperk, okr. Prachatice, omezení, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 12.03.2018 07:00 Do 21.04.2018 23:59, demolice objektů na pozemcích parc. č. 1507 a 1508, v době ...
  silnice I/3, Rzavá - Moraveč, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 06.03.2018 00:00 Do 29.06.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/3 vpravo ve směru jízdy Moraveč ...
  silnice I/3, Lhotice, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 27.02.2018 10:00 Do 27.10.2018 23:59, Úplná uzavírka silnice I/3 sjezd a nájezd MUK Lhotice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace