Stovky předplatitelů už druhý den nedostaly regionální Deníky

Nová distribuční společnost nemá dostatek lidí, Deníky tak pomáhají roznášet i redaktoři. Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Nová distribuční společnost nemá dostatek lidí, Deníky tak pomáhají roznášet i redaktoři. Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Marně čekají po Novém roce předplatitelé regionálních Deníků na své noviny. Stovky lidí je už druhý den vůbec nedostaly, jinde nacházejí Deník ve schránkách se zpožděním.

Distribuci od ledna zajišťuje společnost Mediaservis. Ta ale podle zjištění Českého rozhlasu nemá dostatek lidí na roznášení novin. 

Deníky někde roznášejí i samotní redaktoři. „Společnost dodávku novin zajišťuje, ale ne úplně stoprocentně, takže jsou problémy s doručováním,“ potvrzuje mluvčí vydavatelství Vltava Labe Media Markéta Houdková. 

Noviny nedostal například Miroslav Beránek z Nakvasovic na Prachaticku. „My odebíráme listy Prachaticka a nepřišly včera ani dnes,“ říká. 

Podobný problém řeší také na severu Čech. „Čtenářům noviny dovážejí všichni, včetně redaktorů, šéfredaktorů, editorů. Nejvíce je to v okresech Česká Lípa, Ústí nad Labem a Jablonec,“ dodává šéfredaktor Deníku pro Ústecký a Liberecký kraj Vladimír Mayer. 

„Problémů je hodně, protože řada schránek je za zamčenými dveřmi. Musíme kontaktovat ty čtenáře, aby nám šli otevřít, my jako redakce nemáme klíče. Čtenáři jsou různí, někteří se samozřejmě zlobí,“ popisuje Vladimír Mayer. 

Šéfredaktorka Deníku pro Jihočeský kraj Alena Pancerová podotkla, že některým předplatitelům nechodí ani Mladá fronta Dnes nebo Lidové noviny. 

Český rozhlas se od rána snaží získat vyjádření Mediaservisu, distributora novin. Ten ale nezvedá telefony a nereaguje ani na emaily. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, I/34 Stráž nad Nežárkou
  Srážky: sněžení, I/34 Stráž nad Nežárkou
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, II/105-107.5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace