Šumavský park zve na sázení stromků. Letos jich bude více než loni

Nejčastěji sázeným stromem bude buk (ilustrační foto) - Foto: Graham Soult, Fotobanka stock.xchng

Nejčastěji sázeným stromem bude buk (ilustrační foto)Foto: Graham Soult, Fotobanka stock.xchng

Ještě zelenější Šumava – to je cíl současného vedení Správy Národního parku Šumava. Proto letos na Šumavě vysadí ještě více buků a jedlí.

Ty totiž dokážou odolat kůrovcové kalamitě, která na Šumavě stále trvá. Náměstek ředitele správy šumavského parku Jiří Mánek uvedl, že oproti loňsku se počet vysazených stromů zvýší o zhruba čtyřicet tisíc sazenic a bude činit celkem 580 tisíc. 

„Jedná se především o jedle a buk a potom jeřáby, javory a jilmy. V souvislosti s tím máme připraveny zajímavé akce pro veřejnost. Stejně jako loni jsou letos určeny tři lokality, kam mohou lidé přijít a pomáhat sázet: na Modravě, na Českých Žlebech a na Srní,“ uvedl Mánek. 

Smrk bude letos tvořit pouze zhruba osm procent všech sazenic vysazených Správou Národního parku Šumava. Veřejnost se do sázení stromků v šumavských lesích může zapojit v květnu a v říjnu. 

Autor:  Václav Malina
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 28.1.2015 07:20 do 09:25; na silnici 409 u obce Turovec okres Tábor; nehoda; zvěř na vozovce; havarované vozidlo; srážka OA se srnčí zvěří, bez zranění osob.
  Od 28.1.2015 06:55 do 07:55; na silnici 105 u obce Temelín okres České Budějovice; Přímo u chladících věží,; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění, na místě PČR.
  Od 28.1.2015 05:55 do 07:55; na silnici 19 na výjezdu z obce Chýnov okres Tábor , délka 8km; Z Pelhřimova na Táboř.; zbytky sněhu a ledu; sjízdné se zvýšenou opatrností; Zledovatělá vozovka na začátku ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas