Zprávy z jižních Čech4. dubna  2012 v 09:47  

Šumavský park zve na sázení stromků. Letos jich bude více než loni

Nejčastěji sázeným stromem bude buk (ilustrační foto) - Foto: Graham Soult, Fotobanka stock.xchng

Nejčastěji sázeným stromem bude buk (ilustrační foto)Foto: Graham Soult, Fotobanka stock.xchng

Ještě zelenější Šumava – to je cíl současného vedení Správy Národního parku Šumava. Proto letos na Šumavě vysadí ještě více buků a jedlí.

Ty totiž dokážou odolat kůrovcové kalamitě, která na Šumavě stále trvá. Náměstek ředitele správy šumavského parku Jiří Mánek uvedl, že oproti loňsku se počet vysazených stromů zvýší o zhruba čtyřicet tisíc sazenic a bude činit celkem 580 tisíc. 

„Jedná se především o jedle a buk a potom jeřáby, javory a jilmy. V souvislosti s tím máme připraveny zajímavé akce pro veřejnost. Stejně jako loni jsou letos určeny tři lokality, kam mohou lidé přijít a pomáhat sázet: na Modravě, na Českých Žlebech a na Srní,“ uvedl Mánek. 

Smrk bude letos tvořit pouze zhruba osm procent všech sazenic vysazených Správou Národního parku Šumava. Veřejnost se do sázení stromků v šumavských lesích může zapojit v květnu a v říjnu. 

Autor:  Václav Malina
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Jarošov
  Od 1.8.2014 12:45 do 17:45; v ulicích Pod Kamenem, Budějovická na výjezdu z obce Český Krumlov , délka 2.6km; tvorba kolon vozidel v úseku 2 km; Průjezd přes město Český Krumlov ovlivněno kolonou vozidel, ...
  ulice Pražská tř., České Budějovice, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, Od 04.08.2014 00:00 Do 08.08.2014 23:59, částečná uzavírka místní komunikace ulice Pražská tř. (v úseku mezi ulicemi ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas