Také menší skiareály na Šumavě dokončují modernizace před sezonou

V některých skiareálech už začali se zasněžováním, jinde spustí výrobu technického sněhu až po oblevě. Ilustrační foto - Foto: Lipno Servis,  s. r. o.

V některých skiareálech už začali se zasněžováním, jinde spustí výrobu technického sněhu až po oblevě. Ilustrační fotoFoto: Lipno Servis, s. r. o.

Přípravy na novou sezonu vrcholí nejen ve velkých lyžařských střediscích, ale také v menších skiareálech na Šumavě. V některých už začali se zasněžováním, například na Kvildě. Jinde, třeba na Kubově Huti, spustí výrobu technického sněhu až po oblevě.

Počasí po deseti dnech přerušilo zasněžování ve skiareálu Kvilda. „Máme skoro osmdesát procent svahu zasněženo tak, že bychom už mohli provoz spustit, ale zatím ještě budeme čekat a bude to záležet hodně na počasí,“ uvedl provozní skiareálu Richard Jirouš. 

Na Kvildě dokončili před sezónou novou sjezdovku. „Měla by být trochu zajímavější pro zkušenější lyžaře, ale mohou ji využívat i začátečníci. K tomu je snowtubing a velké rozšíření zázemí pro lyžaře a hlavně rodiče malých dětí,“ dodal Richard Jirouš. 

Na rozdíl od Kvildy se zasněžováním sjezdovek na Kubově Huti ještě nezačali. „Tady u nás to nemělo žádnou cenu, protože víme, že ještě přijde minimálně jedna obleva. Plýtvali bychom prostředky i vodou, které není nikdy dost, takže si necháme zasněžování asi až na příští týden,“ zdůvodnil starosta Zbyněk Klose. 

Obec dokončuje investice do skiareálu za statisíce korun. „Budeme mít o něco více vody pro zasněžování. Posílili jsme i zasněžovací zařízení, budeme mít pět děl, což je o dvě více než předtím,“ řekl starosta. 

Na Nových Hutích zmodernizovali vleky a měnili dopravní lano. „Pak jsme ještě zmodernizovali ovládání malého lyžařského vleku pro školy,“ doplnil za provozovatele Petr Vondraš. 

Autor:  Václav Malina
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  silnice I/4 (ulice Pasovská), Vimperk, okr. Prachatice, omezení, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 12.03.2018 07:00 Do 21.04.2018 23:59, demolice objektů na pozemcích parc. č. 1507 a 1508, v době ...
  silnice I/3, Rzavá - Moraveč, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 06.03.2018 00:00 Do 29.06.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/3 vpravo ve směru jízdy Moraveč ...
  silnice I/3, Lhotice, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 27.02.2018 10:00 Do 27.10.2018 23:59, Úplná uzavírka silnice I/3 sjezd a nájezd MUK Lhotice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace