Vlachovo Březí přitahuje umělce, tvoří tu i malířka Helena Vanišová

Malířka Helena Vanišová ve Vlachově Březí vyrostla, teď tu má ateliér - Foto: Václav Malina

Malířka Helena Vanišová ve Vlachově Březí vyrostla, teď tu má ateliérFoto: Václav Malina

Uměleckou tvorbu Jihočeského kraje zastupuje v nové knize Po stopách současného českého umění výtvarnice Helena Vanišová. Rodačka z Vimperka prožila dětství ve Vlachově Březí na Prachaticku, kam se vrací do svého ateliéru.

„Obraz, o němž jsem si třeba myslela, že není tak výrazný, vyšel v přípravné fázi té knihy velice dobře. Několikrát jsme jednali a přeposílali si fotografie jednotlivých děl, až jsme se usnesli na třech obrazech, které se nám nejvíce líbily,“ vzpomíná na vznik knihy. 

Helenu Vanišovou v publikaci prezentuje text Zátiší a krajinomalba. „To jsou hlavní motivy, kterými se zabývám se své výtvarné tvorbě,“ vysvětluje. 

 

S malířkou se setkal Václav Malina

Vložit na svůj web

Atmosféra Vlachova Březí je z obrazové části patrná. „Je tam zastoupen jedním obrazem Svatý Duch, kaple Svatého Ducha a okolní krajina, ta špička, která stojí nad Březím,“ prozrazuje. 

Helena Vanišová patří podle starosty města Lubomíra Dragouna k umělcům, kteří si Vlachovo Březí oblíbili. „Město určitě nějakým způsobem tyto umělce přitahuje a my jsme rádi, že můžeme tématy atmosférou, okolím jejich požadavky uspokojit,“ dodává. 

Autor:  Václav Malina
Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Srážky: sněžení, Hořice
  Srážky: sněžení, Na Babě
  Od 20.2.2018 12:05 do 14:10; v ulici Pražská tř. v obci České Budějovice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zraněním.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace