Vodní terapii watsu představil v Třeboni její objevitel Harold Dull z USA

Po půlhodině terapie watsu ve vyhřáté vodě se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohou - Foto: Watsu Czech

Po půlhodině terapie watsu ve vyhřáté vodě se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohouFoto: Watsu Czech

Historicky poprvé se v České republice sešli na mezinárodní konferenci odborníci na léčebné vodní terapie. Terapii watsu přijel do Třeboně kolegům představit její objevitel - dnes dvaaosmdesátiletý Harold Dull z USA.

Cvičení v teplé vodě vychází z japonské masážní techniky shiatsu a Harold Dull ho začal vyučovat v Kalifornii v 80. letech minulého století. 

Podle Harolda Dulla je watsu určené všem - dospělým, dětem i seniorům. Jde o rehabilitační techniku, která pomáhá při bolesti kloubů nebo zad, ale má také silný relaxační efekt. Pomáhá při posttraumatické stresové poruše i klasických stresových stavech, protože lidé při watsu opravdu relaxují. 

V rámci konference v Třeboni si watsu v bazénu lázní vyhřátém na 34 stupňů vyzkoušela i veřejnost. Jedním z terapeutů byl Marek. „Na začátku vybereme správné plováky, které dáme na stehna, aby tělo pohodlně plovalo a nepotápělo se, aby byl pocit bezpečí,“ popsal. 

 

Terapii watsu v třeboňských lázních vyzkoušela i Mária Pfeiferová

Vložit na svůj web

Samotné ošetření pak začíná tím, že terapeut podá pacientovi ruce. „Může na ně přiložit svoje a počkáme, až se bude cítit naladěn na to, abych ho vzal na hladinu do náručí,“ dodal Marek. 

Po půlhodinové terapii watsu se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohou. Potvrzuje to Petr. „Moje pocity jsou nádherné, bylo to uvolňující. Uvolnilo se mi celé tělo, vyloženě jsem si to užíval. A nejvíc mě bavilo, když mě terapeutka posunula pod vodu a já jsem se mohl jenom volně vznášet ve vodě,“ komentoval. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 16.12.2017 05:00 do 09:00; na silnici 105 u obce Milevsko okres Písek; vážná nehoda; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; havárie OA do stromu, se zraněním.
  místní komunikace, v katastru obce Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, úplná uzavírka místní komunikace v ulici Velké náměstí ve Strakonicích, v úseku od křižovatky ...
  silnice III/15716, Kaplice, okr. Český Krumlov, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 16.12.2017 12:00 Do 16.12.2017 23:00, "Krampus schow Kaplice 2017", Vydal: Městský úřad Kaplice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace