Vodní terapii watsu představil v Třeboni její objevitel Harold Dull z USA

Po půlhodině terapie watsu ve vyhřáté vodě se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohou - Foto: Watsu Czech

Po půlhodině terapie watsu ve vyhřáté vodě se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohouFoto: Watsu Czech

Historicky poprvé se v České republice sešli na mezinárodní konferenci odborníci na léčebné vodní terapie. Terapii watsu přijel do Třeboně kolegům představit její objevitel - dnes dvaaosmdesátiletý Harold Dull z USA.

Cvičení v teplé vodě vychází z japonské masážní techniky shiatsu a Harold Dull ho začal vyučovat v Kalifornii v 80. letech minulého století. 

Podle Harolda Dulla je watsu určené všem - dospělým, dětem i seniorům. Jde o rehabilitační techniku, která pomáhá při bolesti kloubů nebo zad, ale má také silný relaxační efekt. Pomáhá při posttraumatické stresové poruše i klasických stresových stavech, protože lidé při watsu opravdu relaxují. 

V rámci konference v Třeboni si watsu v bazénu lázní vyhřátém na 34 stupňů vyzkoušela i veřejnost. Jedním z terapeutů byl Marek. „Na začátku vybereme správné plováky, které dáme na stehna, aby tělo pohodlně plovalo a nepotápělo se, aby byl pocit bezpečí,“ popsal. 

 

Terapii watsu v třeboňských lázních vyzkoušela i Mária Pfeiferová

Vložit na svůj web

Samotné ošetření pak začíná tím, že terapeut podá pacientovi ruce. „Může na ně přiložit svoje a počkáme, až se bude cítit naladěn na to, abych ho vzal na hladinu do náručí,“ dodal Marek. 

Po půlhodinové terapii watsu se lidé cítí odpočatě, mají protažená záda i svaly na rukou a na nohou. Potvrzuje to Petr. „Moje pocity jsou nádherné, bylo to uvolňující. Uvolnilo se mi celé tělo, vyloženě jsem si to užíval. A nejvíc mě bavilo, když mě terapeutka posunula pod vodu a já jsem se mohl jenom volně vznášet ve vodě,“ komentoval. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 24.3.2018 12:50 do 15:55; na silnici 34 v obci České Budějovice; kruhový objezd; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; NA x OA bez zranění, únik provozních kapalin. Na místo PČR.
  Od 24.3.2018 12:00 do 15:05; na silnici 29 u obce Písek; nehoda nákladního vozidla; traktor na boku, bez zranění. Na místo PČR.
  silnice I/23, část obce Horní Bolíkov, v katastru obce Studená, okr. Jindřichův Hradec, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:00 Do 29.03.2018 23:59, částečnou ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace