Volejbalisté Českých Budějovic podlehli v Lize mistrů Belchatowu

Vstup do letošního ročníku volejbalové Ligy mistrů se nevydařil Českým Budějovicím. Jihočeši doma podlehli favorizovanému polskému Belchatowu 1:3 na sety.

Mariusz Wlazly z Polska smečuje do trojbloku volejbalistů Českých Budějovic

Mariusz Wlazly z Polska smečuje do trojbloku volejbalistů Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Domácí bojovali, vzdorovali ze všech sil, ale síla Belchatowa, za který hraje nejlepší světový volejbalista Mariusz Wlazly, se projevila.

Jihočeši vyhráli druhý set, za což je diváci odměnili bouřlivým potleskem ve stoje.

00:00 / 00:00

Utkání volejbalové Ligy mistrů mezi Českými Budějovicemi a Belchatowem sledoval Kamil Jáša.

Poprvé se dostali do vedení v polovině setu, když odskočili soupeři na 16:13. Koncovku druhé sady pak nadšeným výkonem dotáhli do vítězného konce.

Ani v prvním setu nedali budějovičtí hráči soupeři nic zadarmo, když ho prohráli rozdílem pěti bodů. Na hře Jihočechů se navíc projevila absence dvou zkušených smečařů Michálka a Filla, kteří nemohli pro zranění nastoupit.

Ve třetím a čtvrtém setu už šel favorit na vítězství v celé Lize mistrů za vítězstvím. Přesto ani v těchto setech Belchatow nedominoval, jak se očekávalo. A to v jeho sestavě kromě Wlazlyho nastoupili další polské hvězdy Wlodarcyk a blokař Klose.

Navíc polské hráče vydatně doplňovali třeba Argentinec Conte či libero německé reprezentace Tille.