Zámek v Nové Bystřici je stále na prodej. Město o něj zájem nemá

Majitel zámku Jan Kyncl uspořádal letos několik prohlídek. Z dobrovolného vstupného zaplatil sekání trávy a další nezbytné udržovací práce - Foto: Lucie Hochmanová

Majitel zámku Jan Kyncl uspořádal letos několik prohlídek. Z dobrovolného vstupného zaplatil sekání trávy a další nezbytné udržovací práceFoto: Lucie Hochmanová

Zastupitelstvo Nové Bystřice odmítlo nabídku na koupi zámku. A to i přesto, že současný majitel snížil cenu o šest milionů korun. Rozlehlý areál v centru města tak dál zůstává bez využití.

Letos na začátku dubna na zámku v Nové Bystřici přivítal jedny z prvních návštěvníků Jan Kyncl, majitel realitní kanceláře, která se objekt ze 13. století pokouší prodat. Během léta uspořádal podobných prohlídek zámku v centru města ještě několik. 

„Chodili jsme sem jako děti, holky si připadaly jako princezny a na těch parketách tancovaly,“ zavzpomínala během prohlídky Marie Nyklová. O návštěvu zavřeného zámku měli lidé z Nové Bystřice a okolí velký zájem. 

Z dobrovolného vstupného zaplatil Jan Kyncl sekání trávy a další nezbytné udržovací práce. Na prodeji historického objektu ale dál trvá. Na listopadovém jednání zastupitelstva ho nabídl městu za 22 milionů korun. 

„Jako zastupitel a místostarosta si nedokáži představit, že by město do toho investovalo,“ reagoval místostarosta města Milan Garhofer. Podobný názor měli všichni zastupitelé a nákup rozsáhlého historického komplexu odmítli. 

„Město Nová Bystřice není v takové finanční situaci, aby si mohlo dovolit koupi tohoto objektu a následně rekonstrukci. Nicméně jsme se domluvili, že by mohla vzniknout pracovní skupina se zástupci města, která zkusí najít nějaký způsob využití,“ dodal starosta Vladimír Bláha. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, I/34 Stráž nad Nežárkou
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hořice
  Od 19.1.2018 18:05 do 19:05; na silnici 20 v obcích Předotice, Drhovle okres Písek, Velká Turná a Sedlice okres Strakonice , délka 7.1km; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace