Concertino Praga 2017 je ve finále

V jindřichohradeckém zámku se publiku představili nejlepší hráči na dechové nástroje. V příštím ročníku své umění porovnají komorní soubory - Foto: Olga Rychtářová

V jindřichohradeckém zámku se publiku představili nejlepší hráči na dechové nástroje. V příštím ročníku své umění porovnají komorní souboryFoto: Olga Rychtářová

Posledním koncertem, který se konal v pátek 16. 6. 2017 na zámku v Jindřichově Hradci skončil 49. ročník jihočeského festivalu Concertino Praga.

V jindřichohradeckém zámku se publiku představili nejlepší hráči na dechové nástroje. Za klavírního doprovodu Stanislava Gallina a Daniela Wiesnera si mohli posluchači vychutnat virtuózní hru Timofeie Iakhnova (Rusko, hoboj), Sofiie Matviienko (Ukrajina, flétna), Andreye Ryazantseva (Rusko, klarinet), Adama Plška (Česká republika, fagot), Alise Gavare (Lotyšsko, klarinet) a Uliany Zhivitcke (Rusko, flétna), která se stala letošní absolutní vítězkou. 

Všichni účastníci Concertino Praga si z festivalu odvážejí nezapomenutelné zážitky a nová přátelství. Přejeme jim, aby je hudba stále naplňovala a aby jejím prostřednictvím dělali radost svému okolí.  

51. ročník mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga skončil, ať žije 52. ročník, ve kterém své umění porovnají komorní soubory! 

Autor:   Concertino Praga

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace