Adam Riethof

Adam Riethof - Foto: archiv CP

Adam RiethofFoto: archiv CP

(*1999, Praha)

Čestné uznání v kategorii Klarinet 

Hudbě se věnuje od šesti let, kdy začal hrát na zobcovou flétnu. Na klarinet hraje od devíti let, nejprve pod vedením učitele Martina Kasy na ZUŠ Štefánikova, od roku 2010 studuje na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy ve třídě profesora Jana Hejhala. 

„Na Jihočeském festivalu jsem byl již dvakrát, tudíž vím, jaký je to neuvěřitelný a nezapomenutelný zážitek. Popravdě to byla právě jedna z hlavních motivací, proč jsem šel na letošní Concertino Praga, abych ještě jednou zažil tu nádhernou atmosféru Jihočeského festivalu a poznal se s novými lidmi a skvělými hudebníky. Jsem moc rád, že byl tento cíl splněn.“
Adam Riethof

Adam se dosud zúčastnil mezinárodních soutěží Czech Clarinet Art v Hořicích, kde získal čestné uznání (2013) a 3. cenu (2014). V roce 2014 obdržel v soutěži Concertino Praga čestné uznání a v roce 2015 vybojoval 1. místo v kategorii Trio. S tímto triem vystoupil s celovečerním programem na festivalu Za poklady Broumovska 2016. Adam také získal 2. cenu v soutěži konzervatoří Pardubické dechy 2015. Jako sólista vystoupil se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ve Dvořákově síni Rudolfina i ve Smetanově síni Obecního domu. Kromě klasické hudby je nadšeným posluchačem a hráčem jazzu. Ve volném čase si rád zasportuje či improvizuje na basovou kytaru a klavír. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas