Alise Gavare

Alise Gavare - Foto: Karina Jurcina

Alise GavareFoto: Karina Jurcina

(*1999, Cēsis)

2. cena v kategorii Klarinet
Cena za nejlepší provedení skladby Bohuslav Martinů 

Studuje střední hudební školu Alfrēdse Kalniņše v Cēsis. Doposud zvítězila v různých věkových kategoriích v osmi národních soutěžích.  

Zúčastnila se mistrovských kurzů Boguslawa Jakubowskiho, Fabia Di Casoly and Nicolase Baldeyroua. 

 

„Výsledky mě potěšily, získala jsem druhé místo a ocenění za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů. Bylo to pro mě a mou učitelku příjemné překvapení. Ráda bych poděkovala porotě a organizátorům za možnost zúčastnit se této soutěže, je to pro mladé muzikanty důležité. Myslím, že laťka byla nasazena velmi vysoko a jsem pyšná na výsledek. Natáčení v Lotyšském rozhlase byl skvělý zážitek a už se nemůžu dočkat koncertu vítězů.“
Alise Gavare

Získala druhé místo na Mezinárodní klarinetové soutěži Czech Clarinet Art a probojovala se do posledního kola Soutěže středních škol ve hře na klarinet 2015 pořádané Mezinárodní klarinetovou asociací a Mezinárodní klarinetové soutěže 2016 v italském Carlinu.  

V letech 2013 a 2014 působila v letním projektu Lotyšská symfonická kapela mladých. Zahrála si s regionálním komorním orchestrem a s doprovodem klavíru vystoupila na Kuopijské konzervatoři ve Finsku. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas