Andrey Ryazantsev

Andrey Ryazantsev - Foto: Vadim Shults

Andrey RyazantsevFoto: Vadim Shults

(*2002, Moskva)

1. cena v kategorii Klarinet 

Hudbě se začal věnovat ve svých čtyřech letech na moskevské základní umělecké škole Dmitrije Šostakoviče. Pokračoval ve studiu hry na flétnu u Eduarda Cholokiana a hry na klavír ve třídě pedagožky Iriny Rodzevich a později Iriny Matveyevy. V současné době navštěvuje střední hudební školu Gnessin v Moskvě, kde studuje hru na klarinet u profesora Antona Prishchepa a zároveň hru na klavír ve třídě Anny Arzamanovy.  

„Zpráva o vítězství mě velmi potěšila. Znamená to, že se mi splnil sen a pojedu do Prahy! Dokážu si představit, jak krásná musí Praha být. Rád cestuji a koncertuji po celém světě, navštívil jsem už spoustu zemí a měst, ale do České republiky jsem se ještě nikdy nepodíval a před českým publikem si zahraji moc rád. Toto koncertní turné pro mě určitě bude velký zážitek. Těším se na nová setkání, která mi přinese, také na reakce českého publika, dojmy, pozitivní emoce a na nové kamarády. Svým vystoupením bych rád potěšil publikum a chtěl bych, aby skrze něj porozumělo mým pocitům při hraní té či oné hudby.“
Andrey Ryazantsev

Je držitelem moskevského vládního stipendia, stipendia nadace New Names a stipendia charitativní nadace Vladimira Spivakova. 

Andrey zvítězil v několika mezinárodních klavírních a dechových soutěžích, např. na soutěži Yuriho Dolzhikova pro dechové a bicí nástroje v Moskvě, na Ruské soutěži dechových a bicích nástrojů v Kazani či v šestnáctém ročníku známé Mezinárodní televizní soutěže Louskáček.  

V roce 2015 se zúčastnil festivalu Winteravonden aan de Amstel v Amsterdamu, jako sólista vystupoval s Komorním orchestrem Igora Lermana, Ruským národním orchestrem, Symfonickým orchestrem Virtuosové Gnessin nebo se Symfonickým orchestrem Ryazan. Věnuje se také komorní hudbě. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas