Bacewicz Trio

Gabriela Bortnowska, Konstancja Śmietańska a Wiktor Dziedzic - Foto:  archiv autora

Gabriela Bortnowska, Konstancja Śmietańska a Wiktor DziedzicFoto:  archiv autora

Polsko

2. místo v kategorii TRIO 

Wiktor Dziedzic – housle (*2002)
Konstancja Śmietańska – violoncello (*2002)
Gabriela Bortnowska – klavír (*2002) 

Trio Bacewicz bylo založeno v roce 2016 na Střední hudební škole Grażyny Bacewicze ve městě Koszalin. Trio tvoří houslista Wiktor Dziedzic, klavíristka Gabriela Bortnowska a violoncellistka Konstancja Śmietańska. Všichni pocházejí z rodin s hudební tradicí. Členové tria říkají: "Hrát společně je opravdu radost!" také díky tomu, že se vzájemně znají už od dětství. 

V roce 2017 obdrželo trio 1. cenu na IV. Mezinárodním komorním turnaji ve městě Bydgoszcz. Všichni členové tria jsou vítězi prestižních národních a mezinárodních soutěží. Wiktor a Gabriela nedávno získali stipendium Ministerstva kultury a národního dědictví Polska. Konstancja vyhrála 2. cenu na Mezinárodní smyčcové soutěži ve městě Elbląg. 

Všichni několikrát vystupovali se špičkovými orchestry, jako jsou Koszalinský filharmonický orchestr, Filharmonický orchestr Podkarpacie ve městě Rzeszów a Filharmonický orchestr Warmia a Mazury ve městě Olsztyn. Od svého vzniku Trio Bacewicz absolvovalo hudební kurzy u významných profesorů, jako jsou Natan Dondalski a Ewa Guzowska. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas