Eliška Hejhalová

Eliška Hejhalová - Foto: Franck Alasseur

Eliška HejhalováFoto: Franck Alasseur

(*1999, Roudnice nad Labem)

Čestné uznání v kategorii Flétna 

Od malička projevovala lásku k hudbě, ke které ji mj. vedl dědeček Jaroslav Kopáček – klarinetista a emeritní člen České filharmonie. 

V šesti letech začala hrát na zobcovou flétnu, v devíti pak na příčnou flétnu u Jaroslavy Maťákové v Roudnici nad Labem.  

V současné době studuje gymnázium v Roudnici nad Labem a pod vedením Jaroslava Pelikána se připravuje na studium flétny na HAMU. 

Obdržela 1. cenu v soutěži Novohradská flétna 2011, je sedminásobnou vítězkou celostátních soutěží základních uměleckých škol v sólové i komorní hře. Obdržela cenu poroty za mimořádný instrumentální výkon v celostátním kole soutěže ZUŠ 2016 v Jindřichově Hradci.  

„Na Jihočeský festival se moc těším. Je to jedinečná příležitost zahrát si na zajímavých místech, poznat další muzikanty a nasbírat spoustu nových zážitků a zkušeností.“
Eliška Hejhalová

Od roku 2011 působí jako první flétnistka mezinárodního symfonického orchestru Europera, se kterým pravidelně koncertuje v Německu, Polsku a České republice. Vystoupila také s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas