Timofei Iakhnov

Timofei Iakhnov - Foto: Vadim Shults

Timofei IakhnovFoto: Vadim Shults

(*2004, Petrohrad)

2. cena v kategorii Hoboj 

Na hoboj začal hrát v sedmi letech. V současnosti navštěvuje petrohradskou hudební školu Rimského-Korsakova pod vedením profesora Denise Bystrova. Věnuje se také hře na milostný hoboj a anglický roh a chtěl by se naučit hrát na lovecký hoboj. Zúčastnil se mistrovských kurzů Alexe Kleina, Yuriho Likina, Lászla Hadadyho a Gregora Witta. Je držitelem stipendia charitativní nadace Vladimira Spivakova. 

„Zveřejnění výsledků mě moc potěšilo, vždycky je potěšení zvítězit. Na cestu do Prahy a nové kamarády se už hrozně těším.“
Timofei Iakhnov

Je laureátem více než pětadvaceti hudebních soutěží, získal např. první cenu a Grand Prix v celoruském klání Silver Trumpets, zvláštní ocenění v 9. ročníku Mezinárodní soutěže pro mladé hudebníky Jevgenije Mravinského, dvakrát obdržel Grand Prix na soutěži Polyphonica v Petrohradu.  

Obzvláště plodný byl pro Timofeje rok 2015, kdy zvítězil v Mezinárodní soutěži Dmitrije Šostakoviče v oboru hoboj a komorní hudba a v Mezinárodní televizní soutěži Louskáček ve hře na hoboj a anglický roh. 

V jedenácti letech vystoupil společně s Petrohradským státním orchestrem pod taktovkou Gregora Witta, o rok později si zahrál v Mariinském divadle se smyčcovým kvartetem Rimského-Korsakova. Účinkoval na festivalech New Names ve Voroněži, Green Noise v Surgutu a Chanty-Mansijsku a Flowers of Russia v Minsku a v Athénách. Je členem Symfonického orchestru mladých Tempo Primo.
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas