Uliana Zhivitckaia

Uliana Zhivitckaia - Foto: Alexander Zhivitskiy

Uliana ZhivitckaiaFoto: Alexander Zhivitskiy

(*2000, Jekatěrinburg)

1. cena v kategorii Flétna
Cena za nejlepší provedení povinné skladby
Celková vítězka a držitelka ceny Heleny Karáskové 

Od roku 2010 studuje na střední hudební škole Gnessin v Moskvě ve třídě profesorky Olgy Ivusheikovy, kde byla v roce 2014 vyhlášena nejlepší studentkou.  

Je držitelkou stipendia charitativní nadace Vladimira Spivakova, pravidelně účinkuje na koncertech organizovaných touto nadací v Rusku i v zahraničí.  

Vystupovala s Komorním orchestrem Igora Lermana, Státním symfonickým orchestrem New Russia, Státním komorním orchestrem Abcházie či s Galicijským symfonickým orchestrem. Zúčastnila se mistrovských kurzů pod vedením Shigenoriho Kuda, Patricii Nagle, Vincenta Lucase a mnohých dalších. Měla také to štěstí se setkat a zahrát si se svým vzorem Ianem Clarkem. 

„Když jsem si přečetla výsledky soutěže, byla jsem překvapená a samozřejmě šťastná. Za takto vysoké ohodnocení mého výkonu jsem opravdu vděčná. Pomůže mi to v mém budoucím růstu v uměleckém světě. Jsem moc ráda, že se zúčastním festivalu Concertino Praga, který se koná v tak krásné zemi. Určitě se setkám se skvělými muzikanty a poznám Českou republiku, ve které jsem zatím ještě nikdy nebyla.“
Uliana Zhivitckaia

Získala zlatou medaili na 13. Delfských hrách v Rusku, Grand Prix na 3. ročníku soutěže Yuriho Dolzhikova a v soutěži Musical Diamond v Moskvě. Je laureátkou flétnové soutěže Gnesisfest 2014, Mezinárodní televizní soutěže Louskáček a nizozemské mezinárodní flétnové soutěže Stichting Nationaal Fluitconcours. Kromě flétny hraje také na cembalo a klavír, ráda čte, kreslí, zajímá se o výtvarné umění, architekturu a astronomii. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas