Varvara Petrova

Varvara Petrova - Foto: Sergei Petrov

Varvara PetrovaFoto: Sergei Petrov

(*2003, Moskva)

Čestné uznání v kategorii Hoboj 

Pochází z muzikantské rodiny a hudbě se začala věnovat v pěti letech.  

Studuje hru na hoboj ve třídě Olgy Smirnové a je členkou kvarteta na Balakirjevově dětské umělecké škole. 

Je držitelkou stipendia nadace New Names a moskevského vládního stipendia. Účinkovala na koncertech charitativních nadací Vladimira Spivakova a New Names.  

„Na výsledky jsem čekala hodně netrpělivě a upřímně jsem byla trochu zklamaná, když jsem zjistila, že jsem se nestala laureátkou. Přesto jsem šťastná, že si mě porota všimla. Účast v soutěži mi moc pomohla a dodala sílu pro další práci a přípravu na nadcházející soutěže. V Praze už jsem byla a už se těším, až se do ní v červnu vrátím a zúčastním se Jihočeského festivalu. Bude zajímavé poslechnout si ostatní soutěžící a budu se snažit, aby si moje vystoupení posluchači zapamatovali.“
Varvara Petrova

Vystupovala s komorním orchestrem Státního akademického Velkého divadla v Moskvě, s Moskevským státním symfonickým orchestrem pod vedením Pavla Kogana, s Kubáňským symfonickým orchestrem či s Vojenským orchestrem Ministerstva obrany. Absolvovala koncertní turné v Rusku, Maďarsku, Německu, Makedonii i v České republice. 

Zúčastnila se mnoha hudebních soutěží. První ceny získala na soutěžích Kde se rodí umění 2015, Severská rapsodie 2016 či Oživení tradic 2016. Na soutěži pro mladé dechaře a perkusisty Severská fanfára 2015 vybojovala Grand Prix a na 9. ročníku mezinárodní soutěže Jevgenije Mravinského 2014 obdržela diplom.
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas