Karel Košárek

Karel Košárek - Foto:  archiv autora

Karel KošárekFoto:  archiv autora

Klavírista

Karel Košárek vystudoval konzervatoř v Kroměříži a Akademii múzických umění v Praze. Svá studia zakončil v USA (SMU Dallas), kde získal diplom Artist Certificate a titul Master in Music. Karel Košárek obdržel ceny na mnoha mezinárodních soutěžích, je laureátem soutěže Walter Naumburg v New Yorku (1997). 

Jeho nahrávky vydaly společnosti Supraphon, Hyperion, Etcetera, Naxos nebo Navona Records. Jeho první sólová nahrávka obsahovala skladby B. Smetany, B. Martinů, S. Barbera a G. Gershwina (vydal Radioservis v roce 2000). V roce 2005 nahrál spolu s uznávaným českým barytonistou Romanem Janálem CD Cigánské melodie.  

Ve spolupráci s houslistou Bohuslavem Matouškem a Českou filharmonií řízenou Christopherem Hogwoodem nahrál CD s koncertantními skladbami Bohuslava Martinů. Jeho nejnovějšími nahrávkami jsou sólový recitál z klavírních skladeb B. Martinů, a Koncerty pro klavír a orchestr F. X. Duška s Pražským komorním orchestrem. 

Spolupracuje také se zpěvačkou a herečkou Soňou Červenou, se kterou vystoupil na festivalu Janáčkův máj, s Filharmonií Hradec Králové nebo na festivalu Zlatá Praha. V roce 2016 byla vydána kompletní nahrávka klavírních koncertů B. Martinů, na které se Košárek podílel interpretací 2. kl. koncertu. 

Partneři

  • Osa - logo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas