Žofie Vokálková

Žofie Vokálková - Foto:  archiv autora

Žofie VokálkováFoto:  archiv autora

Flétnistka

V roce 1992 absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Františka Malotína, dále pak studovala ve Francii (prof.Ch.Lardé) a absolvovala mistrovské kurzy u Jamese Galwaye.  

K nejdůležitějším soutěžním oceněním patří 1. cena v mezinárodní soutěži "Concertino Praga", 3. cena v mezinárodní soutěži vítězů evropských soutěží "Pacem in terris" v Německu a v mezinárodní soutěži "Pražské jaro" získala "Cenu hlavního města Prahy".  

V roce 2000 získala jako první Evropanka Special Prize v prestižní soutěži "Web Concert Hall Competition" v New Yorku. Působila jako první flétnistka a solistka orchestrů Virtuosi di Praga a Symfonického orchestru hl.m.Prahy FOK. 

Žofie Vokláková byla v roce 2009 vybrána prestižní americkou agenturou ConcertArtist k zastupování v USA. V rámci amerických turné již vystoupila např. v Czech Center v New Yorku a na mnoha festivalech v USA. 

V posledních letech je též vyhledávanou porotkyní národních i mezinárodních soutěží - Concertino Praga, Soutěž Pražského Jara, Eurovizní soutěži mladých hudebníků spolupořádané Českou televizí, Novohradská flétna. 

Webové stránky  

Partneři

  • Osa - logo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas