24. září  2012 v 19:25  rubrika: Dění v redakci

Hovořil Jiří Ješ: Rozhlasové komentáře z let 2009–2011

Jiří Ješ u mikrofonu - Foto: Vendula Kosíková

Jiří Ješ u mikrofonuFoto: Vendula Kosíková

Pro jméno Jiřího Ješe je složité hledat osobnostní atributy či charakteristiky. Byl znamenitým novinářem, publicistou, komentátorem, v neposlední řadě kolegou. Jeho jméno bylo vždy spojené se stanicí Český rozhlas 6. Jiří Ješ byl v loňském roce uveden in memoriam do rozhlasové Síně slávy.

Na knižní pulty přichází novinka z dílny vydavatelství Českého rozhlasu, Radioservis, která přináší výběr toho nejlepšího z rozhlasových příspěvků Jiřího Ješe. 

Předchozí vydání vybraných rozhlasových komentářů uzavírá čtvrtý a závěrečný svazek. Zahrnuje příspěvky odvysílané na stanici Český rozhlas 6 v letech 2009–2011. 

Hovořil Jiří Ješ: Rozhlasové komentáře z let 2009–2011 - Foto:  Radioservis

Hovořil Jiří Ješ: Rozhlasové komentáře z let 2009–2011Foto:  Radioservis

Jeho autentické úvahy o politice, historických výročích i každodennostech dokládají myšlenkovou invenci a neutuchající touhu „bojovat slovem“ za život v morální a spravedlivé společnosti. Autor se stal svědkem řady událostí české historie, jejichž důležitost ve svých komentářích často připomínal. Apeloval na pravdivé, odpovědné a aktivní jednání každého občana, což činí jeho texty inspirativními a aktuálními dodnes. 

Komentáře jsou tematicky členěny do pěti oddílů s názvy: Politika s nadhledem; Korupce a jiná klopýtání naší ekonomiky; Dějepis naživo; Osobnosti, osoby a lidé; Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně. 

Publikace je doplněna fotografiemi zachycujícími autora v profesním i osobním prostředí. 

Knihu můžete zakoupit v prodejně Radioservisu na Vinohradské 12 nebo zde

 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas