26. ledna  2013  rubrika: Dění v redakci

VOLBY 2013: Volební speciály na Šestce

Prezidentská standarta na Pražském hradě - Foto: Filip Jandourek

Prezidentská standarta na Pražském hraděFoto: Filip Jandourek

V sobotu ve 14 hodin skončí druhé kolo historicky první přímé volby českého prezidenta a budeme znát jméno člověka, který bude tuto funkci zastávat po následujících pět let. Voliči vyberou mezi vítězi prvního kola Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem.

Také na naší stanici Český rozhlas 6 můžete, podobně jako po prvním kole, ve speciálních volebních vydáních pořadu Názory a argumenty sledovat výsledky, první reakce, komentáře a názory novinářů a politologů. 

Vysílání tradičně začínáme v sobotu v 18 hodin zprávami, poté bude následovat speciální volební vysílání pořadu Názory a argumenty, prodloužené až do 20 hodiny, kdy po dalších zprávách začne pořad Volejte Šestku. V něm vám položíme otázku, zda jste se zúčastnili druhého kola prezidentské volby. Můžete volat své názory na první přímou volbu prezidenta a její výsledky. 

Volat nám můžete ještě následující hodinu, kdy po 21h budeme hovořit v čase pořadů Historie věčně živá a Zaostřeno na mladé mj. s historikem Jaroslavem Šebkem o historii prezidentských voleb. 

A v neděli v 18 hodin a 10 minut je v pořadu Názory a argumenty připravena debata u kulatého stolu Českého rozhlasu 6, kdy proběhne závěrečná diskuse k přímé volbě prezidenta. 

Sledujte prezidentskou volbu s Českým rozhlasem 6. 

SOBOTA 26. LEDNA 2013

18:10 Názory a argumenty
Druhé kolo přímé volby prezidenta. Hosty pořadu jsou: Petr Holub, Jiří Pehe, Ondřej Konrád, Lída Rakušanová, Naďa Hávová a Lukáš Jelínek. Pořad moderuje Radko Kubičko. 

19:10 Názory a argumenty
Druhou diskusi s hosty Jaroslavem Šebkem, Alexandrem Mitrofanovem a Martinem Komárkem povede Petr Hartman. 

20:10 Volejte Šestku
Zúčastnili jste se druhého kola přímé volby prezidenta? Ptát se vás, našich posluchaček a posluchačů, bude opět Radko Kubičko. 

21:10 Historie věčně živá
Radko Kubičko zůstane za mikrofonem i nadále a spolu se svými hosty historikem Jaroslavem Šebkem a Jaroslavem Bicanem budou hovořit o historii voleb. I v tomto pořadu dostanou naši posluchači příležitost vyjádřit svůj názor. 

23:10 Politická analýza týdne
Druhé kolo volby prezidenta pak v závěru sobotního vysílání zhodnotí Radko Kubičko spolu se svým hostem Karlem Hvížďalou. 

NEDĚLE 13. LEDNA 2013

18:10 Názory a argumenty, Kulatý stůl
U našeho kulatého stolu proběhne závěrečná diskuse k přímé volbě prezidenta. Účast v ní přislíbili následující hosté: Petr Holub, Jefim Fištejn, Václav Žák a Vladimíra Dvořáková. Moderuje Radko Kubičko. 

19:10 Názory a argumenty
V této hodině dostanou prostor i naši posluchači, kteří budou o svých názorech, postřezích a postojích diskutovat s Radkem Kubičkem. 

Autor:  Redakce ČRo 6
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas