16. března  2012 v 20:00  rubrika: Diskuse

Nemáme vystoupit z EU, rozhodně ne

Evropská unie. Ilustrační foto - Foto: European Commission Audiovisual service

Evropská unie. Ilustrační fotoFoto: European Commission Audiovisual service

Nápad na vystoupení z EU je špatný, hloupý až zločinný. EU vznikla jako důsledek strašných válek a zabíjení. Je to ekonomické a politické uskupení států a národů, které mají hluboké historické vazby.

Po staletí bylo naše místo ve střední Evropě uprostřed mezi Německem, Polskem, Uhrami, ale ne u Ruska, tam nepatříme. Rusko má jinou kulturní historii, jinou mentalitu, je naprosto jiné a pro náš národ jako partner nevhodné a nebezpečné. Nedokáže potlačit svoje mocenské ambice a nadřazenost. 

Vystoupení z EU je snad nápad presidenta. Proč president chce škodit svému národu, nevím, ale bohužel to tak je. 

Vystoupení z Unie by byla katastrofa. 

Zatím od Unie dostáváme peníze a jiné výhody, hodně peněz. Jenže Unii se nelíbí náš šikovný způsob rozkrádání těch peněz a chce nám tok zastavit, a tak se na ni zlobíme. Myslím, že by bylo prima, kdyby naše záhadné rozpočty Unie kontrolovala, ale nepřistoupili jsme na dohodu o rozpočtu, což byla hodně velká hloupost. Premiér se bojí všeho, jen silných řečí se nebojí. Tak si vymýšlí důvody a slovně dělá široká ramena. 

Velmi se stydím, že jen čerpáme a čerpáme, a když bychom měli taky něco udělat pro celek, tak raději odejdeme. Dokonce jsem slyšela, že cílem je hodně čerpat, a až už nedají, tak odejdeme. Fuj. 

Autor:  Kateřina Adamková
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas