17. března  2012 v 20:09  rubrika: Diskuse

Sobotní diskuse

Prezidenti Boris Tadič (Srbsko), Václav Klaus (ČR), Ivo Josipovič (Chorvatsko) a Ivan Gašparovič (SR) v Lánech - Foto:  ČTK

Prezidenti Boris Tadič (Srbsko), Václav Klaus (ČR), Ivo Josipovič (Chorvatsko) a Ivan Gašparovič (SR) v LánechFoto:  ČTK

V EU jasně zůstat, jelikož je to jediná obrana proti svévoli našich politiků. Klausova hra na 3. komoru parlamentu, svévolné loňské neodvolání ministra školství (hrozící ztráta 53 mld.Kč a až 100x předražené SW, jen aby se peníze utratily, jsou z hlediska Klause banality), nerespektování rozhodnutí akreditační komise atd.

Chápu Klausovu nelibost, když Akreditační komise bourá zavedený systém produkce poslušných rychlostudentů, nasazovaných do soudnictví, zastupitelství a k policii, systém vytvořený klausovcem Kindlem. Tento systém vydíratelných lidí je velice nebezpečný. 

Jelikož EU vyžaduje nezávislou kontrolu dotací, tak je jasné, že vadí náš systém závislé kontroly na ministerstvech. NKÚ je opět kapitola sama pro sebe. Plán kontrol pro NKÚ vytvářejí politici, a tak je jasné, že nebude kontrola sporných zakázek v plánu. Jelikož NKÚ nesměl kontrolovat firmy s majoritou státu, bylo hospodaření polostátních firem v šeru. 

Co asi zahraniční prodělečné akce ČEZ? Zásah kontrolorů EU na ČEZ měl za následek okamžité opuštění dozorčí rady ČD Martinem Romanem. Jistě neprosazoval nákup předražených lokomotiv a jednotek pro ČD od Škody trasportation přes Appian Machinery. Jak by mohl. Chápu tedy nelibost našich politiků nad dozorem EU. Dozor omezuje pouze suverenitu svévole našich politiků v náš prospěch. 

Ve slušných zemích není možno, aby prozrazený agent, pracující ve prospěch dříve okupační mocnosti, pracoval jako poradce presidenta (Karel Koecher). Akce s ruským agentem Rachardžem též nebyla dotažena do konce. Byl sice odvolán vojenský velitel presidentské kanceláře a další 2
generálové, ale ruský agent v klidu odletěl domů. 

Politici vytahují do sdělovacích prostředků zástupné problémy, ale nepřiznají, že např. otázka čističek odpadních vod se u nás neuspokojivě řeší již 15 let, tedy i před vstupem do EU. 

Další 2 problémy tvrdě poškozují tuto zem. Zákon o státní službě má již 10 let platnost, ale dodnes nenabyl účinnosti. Tudíž hospodaří dosazovaní partajní amatéři. Viz MŠT, anesteziolog rozhodující o energetice atd. Další problém jsou anonymní akcie. Prostě legální korupce a zákonodárci jako solárbaroni, kteří si uzákonili výkupní cenu 2x vyšší než v Německu v té době. 

Na závěr: závidím Polákům jejich premiéra a ministra zahraničí. Ti hájí skutečné národní zájmy ve vazbě na evropské. A doufám, že kníže i ministr Pospíšil ještě chvíli vydrží. 

Autor:  Milan Dušejovský
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas