1. února  2011  rubrika: ČRo 6 - klub

Členové Klubu přátel Šestky se sešli v Dykovce

Ze setkání Klubu přátel Šestky - Foto: Vendula Kosíková

Ze setkání Klubu přátel ŠestkyFoto: Vendula Kosíková

V sobotu 15. ledna bylo v hale budovy Českého rozhlasu 6 živo. Sešli se tu členové Klubu přátel Šestky, aby společně zhodnotili svou dosavadní činnost v uplynulém roce a nastínili cíle pro ten další.

Podle koordinátora Klubu Davida Klímy jsou tato setkání velmi oblíbená: „Můžeme zde sdílet náš zájem o pořady ČRo 6, vyměňovat si názory a vyjadřovat své podněty k vysílání. Oceňujeme také příležitost pohovořit si se zástupci stanice, a především s redaktory, jejichž pořady s oblibou posloucháme.” 

Své podněty k jednotlivým pořadům členové Klubu sepsali a na konci minulého roku předali vedení stanice. „Jsme za tuto zpětnou vazbu rádi a velice si vážíme času, který jste hodnocení věnovali,“ řekla na setkání Michaela Krčmová, vedoucí redakce publicistiky a dokumentu. 

Šéfredaktor Daniel Raus ve svém krátkém proslovu připomenul poslání stanice a principy veřejnoprávního vysílání. „Naším cílem je také budovat myšlenkové vazby mezi autory jednotlivých pořadů a posluchači, jež by měly vést k vytváření idejí nezbytných pro další vývoj naší společnosti,“ řekl mimo jiné Raus. 

Příznivci Českého rozhlasu 6 se snaží poskytnout základnu pro svobodnou diskusi o politických a společenských tématech, vedou ji nejen při takovýchto osobních setkáních, ale například i na svém diskusním fóru a své skupině na Facebooku. Radko Kubičko, vedoucí redakce analytické publicistiky, je vybídl k větší aktivitě v této sociální síti, konkrétně na oficiálních stránkách Českého rozhlasu 6, a to ve prospěch šíření programu stanice. 

Před tím, než se účastníci rozjeli domů do všech koutů republiky, měli možnost zeptat se přítomných zástupců Šestky na vše, co je zajímá, a u malého občerstvení se osobně setkat s přítomnými redaktory a dalšími pracovníky Šestky. 

Letošního setkání se zúčastnilo 35 členů z celkového počtu devadesáti. 

Ke členství v Klubu se zájemci můžou přihlásit na e-mailové adrese davkli@post.cz

 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas