10. ledna  2012  rubrika: ČRo 6 - klub

Novoroční oslovení posluchačů Českého rozhlasu 6

Klub přátel Šestky - Foto: Redakce ČRo 6

Klub přátel ŠestkyFoto: Redakce ČRo 6

Prožili jsme vánoční období a to smutné, co ho v letošním roce předcházelo, a na každém kroku nás provázelo vysílání Českého rozhlasu. Jeho různé stanice a různé pořady nám nastavovaly tu tvář naší společnosti, která stojí za pozornost a často i svádí k pohlazení.

Rádi bychom vás, vážení posluchači, upozornili na vysílání Českého rozhlasu 6, které je plné myšlenek a vybízí k úvahám především ty z posluchačů, kteří se nespokojují s životem na povrchu, ale rádi se zamýšlejí nad otázkami naší společnosti, a tím i nad otázkami své vlastní osobnosti, které si každý z nás jen s velkou opatrností otevírá. 

Šestka má však jeden nedostatek, a to je ten, že vysílá na neobvyklých a dnes již zapomenutých středních vlnách. Český rozhlas připravuje nové rozdělení stanic a vlnových rozsahů a bylo by velmi prospěšné, kdyby Šestka v tomto novém uspořádání byla zmíněného nedostatku zbavena. Než to však nastane, využijme, správněji řečeno, využijte tohoto přechodného období a dejte si práci s vyhledáním vysílání na svém přijímači a zaposlouchejte se do jejich pořadů, které v mnoha případech shledáte pozoruhodnými a někdy i vzácnými. Poslech Šestky vyžaduje ovšem jiný přístup k poslechu. Vyžaduje soustředění. Tím soustředěním svým způsobem zaplatíte za sdílené myšlenky a stav své mysli uvedete do stavu pohotovosti a schopnosti se vyrovnávat s bolestmi dnešní doby. 

Naše oslovení je do určité míry tedy lákáním k prostřenému stolu pořadů Šestky, na němž leží nevšední a neobvyklá nabídka zákusků, které na jiných stanicích nenajdete. 

Dáte-li se získat našim upozorněním na výjimečné pořady rozhlasu a vydržíte-li určitou dobu, nezbytnou pro přizpůsobení se neobvyklému vysílání, je téměř jisté, že našemu lákání podlehnete. Tak jako my, kteří vám toto píšeme, brzy podlehnete laskavé, ale také vyzývavé tváři Šestky, a ta se stane součástí vašeho vnitřního života. Ruku v ruce s tím může klíčit vaše touha k Šestce se přiblížit a Šestce pomáhat v její práci. Jednou z možností je připojit se k úsilí Klubu přátel Šestky, který zde již skoro pět let žije a shromažďuje příznivce Šestky, kteří jsou ve své podstatě především příznivci intelektuálního rozvoje českého národa. 

Kdybyste některé z nás chtěli poznat, poslechněte si zde pořad Volejte Šestku ze Štědrého dne 24. prosince 2011 a zde rozloučení s rokem 2011 ze Silvestra 31. prosince 2011. Možná, že je to od nás trochu neskromné, ale nenašli jsme jiný a dostatečně živý způsob, jak se k vám přiblížit. 

Rádi s Vámi budeme nejen nad pořady Šestky diskutovat na Facebookovém profilu KPŠ

Za Klub přátel Šestky
David Klíma (koordinátor) 

Autor:  David Klíma
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas