Politická literatura na českých pultech

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Ilustrační foto - Foto: Michelle Meiklejohn

Ilustrační fotoFoto: Michelle Meiklejohn

Historické události celosvětového i domácího významu, politické trendy minulosti i současnosti, paměti významných světových politiků, novinářské deníky, ale i beletristické texty se silným politickým nábojem – takový je ve stručnosti obsah pořadů z cyklu Politická literatura na českých pultech.

Tento pořad můžete najít na vlnách ČRo Plus, kam se pod zkráceným názvem Politická literatura přesunul. 

Autoři Politické literatury na českých pultech se orientují jak na produkci velkých pražských i mimopražských nakladatelství, orientujících se právě na tento druh textů (Academia, Argo, Paseka, Lidové noviny, Jota atd.), tak i na díla teprve vznikající. 

Pořad je určen pro lepší orientaci vyznavačů tohoto žánru na trhu knižních novinek, který je dnes velmi nepřehledný. Chceme vám poradit, co z nové politické literatury si rozhodně přečíst! 

Připravují: Libor Dvořák, Petr Žantovský, Karel Wichs, Petruška Šustrová, Jan Fingerland, Alexander Tolčinský, Jiří Berounský

Historie pořadu:
Pořad Politická literatura na českých pultech vysíláme od roku 2002 a za deset let jsme prezentovali stovky titulů. Pod zkráceným názvem Politická literatura se pořad přesunul na vlny ČRo Plus

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas