Kritický klub Jana Rejžka

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Jan Rejžek - Foto: Vendula Kosíková

Jan RejžekFoto: Vendula Kosíková

Pořad jsme vysílali do konce února 2013.

S Janem Rejžkem se můžete setkávat i nadále na stanici ČRo Plus v pořadu Týden v kultuře. 

Padesátiminutový kontaktní pořad je postaven na diskusi autora a moderátora s pozvanými kritiky nejrůznějších generací o aktuálních kulturních událostech, divadelních a filmových premiérách, knihách, výstavách atd. 

Cílem je reflexe kulturních událostí, ale také vytvoření unikátní tribuny, v níž se představují kritici zavedení, ale též nejmladší generace, která je zatím známa jen podle jmen v tisku. 

Oživení obvykle přinášejí i telefonáty posluchačů, kteří se vyslovují k danému tématu, ale přicházejí též s glosami, náměty a postřehy a učí se polemizovat o umění. Cílovou skupinou jsou tedy všichni posluchači se zájmem o kulturu.  

Pořad připravuje Jan Rejžek, u něhož se každý týden střídají hosté z různých oborů, tedy filmoví, divadelní, výtvarní a hudební kritici. Pro zpestření nebo z časových důvodů autor občas krátce telefonicky navíc hovoří s kritikem, který nemůže být osobně ve studiu přítomen. Součástí pořadu je závěrečná upoutávka na autorův sobotní hudební Kaleidoskop


Připravuje: Jan Rejžek  


Historie pořadu:
Kritický klub Jana Rejžka navázal na někdejší Katovnu, uváděnou Českou televizí. Od roku 2006 v něm vystupovala dvojice Jan Rejžek – Vladimír Just, kvůli nemoci či dovoleným je výjimečně zastoupili Petr Pavlovský, Jiří Peňás nebo Pavel Mandys. Od ledna 2012 do konce vysílání Českého rozhlasu 6, tedy do 28. února 2013, byll jediným autorem Jan Rejžek. 


Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas