Songy a myšlenky

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 

Třicetiminutová relace Českého rozhlasu 6, která se váže ještě k historii Rádia Svobodná Evropa.

Jaký je niterný svět těch, kteří činí náš všední život barvitějším a krásnějším? O čem přemýšlejí a sní ti, kteří nás díky svým uměleckým dílům nutí přemýšlet a snít? Jací jsou malíři, sochaři, skladatelé, zpěváci, hudebníci, herci, režiséři, spisovatelé a tanečníci ve chvílích, kdy netvoří, jsou „svlečeni z kůže“ a stanou se „běžnými“ občany? 

Umělci nejrůznějších žánrů a zaměření usedají každou neděli k předpůlnoční „černé“ půlhodince a diskutují o roli umění v současném světě, o politice, historii, současné společnosti, ale i o svých snech, touhách a ambicích. 

MYŠLENKY umělců jsou doplněny SONGY, které vybírají oni sami a které jsou pro ně z nejrůznějších důvodů důležité nebo jsou jednoduše jejich uchu a duchu milé.


Připravují: Libor Dvořák, Teresie Bečková, Ondřej Konrád, Terezie Jirásková, Jarmila Balážová a Naďa Hávová


Historie pořadu:
Pořad, který jsme začali vysílat 2010, se inspiroval relací, již ještě z Mnichova vysílalo Rádio svobodná Evropa. Jeho autorkou a moderátorkou byla až do března roku 2012 redaktorka Markéta Ševčíková, nyní se na jeho tvorbě podílí několik moderátorů. Pořad jsme vysílali do 28. února 2013, kdy skončilo vysílání ČRo 6. 


Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas