Zaostřeno na církve

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Ilustrační obrázek - Foto: Archiv Českého rozhlasu

Ilustrační obrázekFoto: Archiv Českého rozhlasu

Magazín odhalující duchovní rozměr domácího i zahraničního dění. Jsou v něm zařazeny příspěvky různých žánrů od reportáží přes rozhovory až po komentáře.

Pořad má od března 2013 formu analytické reportáže a můžete ho i nadále poslouchat ve vysílání Českého rozhlasu na stanici ČRo Plus

Zaostřeno na církve je na mediálním trhu výjimečné hledáním morálních aspektů skrytých v běžných událostech. Soustřeďuje se také na medializaci pozitivních iniciativ ve společnosti jež mohou sloužit jako inspirace pro širší publikum. Je určen běžnému posluchači ČRo 6, nemá menšinové zaměření. 

Důvodem jeho zařazení do programové nabídky Šestky je důležitost etické stránky politického a společenského dění, zvláštní pozornost je věnována obnově české společnosti po čtyřicetileté devastaci komunistickou ideologií, která se speciálně zaměřovala na potlačování náboženských a církevních komunit.

Připravují: Daniel Raus, Markéta Šindelářová a Teresie Bečková

Historie pořadu:
Pořad vznikl v roce 2006 jako nástupce úspěšné řady Dnešní církve. Na vlnách Českého rozhlasu 6 jste ho mohli slyšet do února 2013, poté se přesunul na novou stanici ČRo Plus.

Jednotlivé díly pořadu si můžete poslechnout v iRadiu.    

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas