Hovory o Evropě

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Ilustrační foto

Ilustrační foto

Hovory o Evropě jsou titulkovým pořadem analytické publicistiky v délce třiceti minut. Nejčastěji se vysílá diskuse s hosty ve studiu, doplněná audio příspěvky a telefonickými rozhovory. V pořadu se také občasně vysílá střihový záznam z veřejných panelových diskusí na téma evropské politiky a ekonomiky.

S touto tematikou se i nadále můžete setkávat v pořadu Hovory nebo Zaostřeno na stanici ČRo Plus

Mezi témata patří integrační proces Evropské unie, Lisabonská smlouva, problematika subsidiarity (přenášení pravomocí na vyšší správní celek), institucionální řízení Evropské unie (Evropský parlament a jeho pravomoci), Evropská komise jako exekutivní orgán a Rada Evropské unie, Evropský soudní dvůr, dále události v jednotlivých zemích Evropské unie (volby, referenda, protestní hnutí, pouliční násilí, etnické a náboženské problémy, islamizace atd.), pozice České republiky v Evropské unii a její zájmy, předsednictví v Radě EU, problematické regiony Evropy, strategická partnerství mezi EU a třetími zeměmi, EU jako globální hráč, její vztahy s Ruskem a USA, dluhová krize eurozóny, řešení ekonomické krize, role centrální Evropské banky a měnová politika. 

Pořad vždy uvádí jednotlivé události v souvislostech a je určen všem posluchačům, kteří mají zájem o mezinárodní dění a o vývoj v Evropské unii. 

Pořad se v repríze vysílá na Rádiu Česko v sobotu od 14.35 hodin a v neděli pouze v digitálním vysílání v 11.05 hodin. 

Pořad připravují:
Michaela Krčmová, Luboš Palata, Ondřej Houska, David Šťáhlavský, Šárka Daňková a Daniela Vrbová

Historie pořadu:
Autorkou cyklu i odpovědnou redaktorkou byla Michaela Krčmová, která pořad také moderovala. Vysílal se od září 2006. Odvysílali jsme také pořady ze studia v Evropském parlamentu a ze studia v Pražském domě v Bruselu během českého předsednictví Rady EU. Pořad se vysílal do února 2013, kdy Český rozhlas 6 ukončil své vysílání. S touto tematikou se i nadále můžete setkávat v pořadu Hovory nebo Zaostřeno na stanici ČRo Plus.

Partneři pořadu:
Evropské hodnoty – nevládní nezisková organizace a Goethe institut Prague. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas