Aréna

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Otevřené názorové kolbiště, rozkrývající pozadí aktuálních kulturně-politických kauz prostřednictvím slovního „souboje“ mezi jejich hlavními aktéry nebo prostřednictvím diskuse s odborníky, jež se na daný případ či danou oblast specializují.

Cílem je hledat, odkrývat a nalézat souvislosti, propojení a vazby mezi kulturní a politickou scénou u nás (s porovnáním se situací v Evropě a ve světě), odhalení vztahů mezi politikou a kulturou či politiky a umělci všeobecně, upozornění na specifika a možnosti vývoje jednotlivých segmentů tuzemské kulturní scény (film, divadlo, výtvarné umění, literatura, památková péče, architektura), hledání konsensuálních východisek a způsobu možného soužití a propojení. 

Hosty Arény jsou samozřejmě výrazné osobnosti kulturního života, pořad se ovšem nezaměřuje jen na takzvané velké kauzy a nemapuje jen klíčové kulturní události. Zacílili jsme v širokém záběru i na kulturu veřejného života, často informujeme i o kulturních událostech v regionech. 

Připravuje: Lucie Vopálenská

Historie pořadu:
Pořad Aréna se vyvíjel postupně, v roce 2008 poté, co tvůrčí tým ČRo 6 shledal, že některé kulturně-politické kauzy vyžadují zvláštní prezentaci, vykrystalizoval ve svébytný segment vysílání. Jeho autorkou a hlasem byla od počátku redaktorka Markéta Ševčíková, v roce 2012 ji u mikrofonu vystřídala redaktorka Lucie Vopálenská. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas