Stopy, fakta, tajemství ...

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Stopy, fakta, tajemství ...

Stopy, fakta, tajemství ...

Pořad mimořádně poslouchaný, diskutovaný, překvapující a vzbuzující emoce. Cyklus Stopy, fakta, tajemství... je svého druhu jediný v České republice.

Pořad je vyvrcholením životního pátrání, zkušeností, hledání v archivech, vášně pro postihnutí pravdy a nacházení souvislostí hlavního protagonisty Stanislava Motla.  

„Patřím mezi lidi, kteří žijí pro zážitky. Mnoho let jsem je hledal hlavně za hranicemi své země, v nejrůznějších světadílech, na mořích, ve velehorách, na pouštích, na sopkách. Podobně jako mnoho dalších takto ‚postižených‘ lidí jsem se několikrát ocitl skoro až na dně – abych se pak najednou stal účastníkem prazvláštních událostí, které byly plné tajemství a odehrávaly se ,mezi nebem a zemí‘,“ říká autor pořadu Stanislav Motl.  

Cena AIB - Foto: Milan Kocourek

Cena AIBFoto: Milan Kocourek

Historie pořadu:
Pořad Letec a smrt získal v kategorii investikativní dokument soutěže The AIB International Media Excellence Awards 2011 v Londýně první místo. Ocenění je mimořádné i proto, že v roce 2010 obdržel pořad Chlapec a hvězdy také první místo. Ocenění jednoho stejného autora a dalšího dílu ze stejného cyklu je v rámci této prestižní celosvětové soutěže dvakrát po sobě bezprecedentní. A proto je těžké dostát takovému uznání a pokračovat v neklesající kvalitě dál. Témata ale neubývají. A tým, který cyklus připravuje, vnímá každé nové pátrání Stanislava Motla jako výzvu ke zpracování do tvaru rozhlasového dokumentu tak, aby oslovil hlavně vás. První díl jsme vysílali 18. září 2010. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas