Zeměžluč

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Zeměžluč - Foto:  dan

ZeměžlučFoto:  dan

Ekologický magazín. V rámci Českého rozhlasu unikát. Přináší široké spektrum domácích a zahraničních problémů, událostí a novinek z oblasti životního prostředí.

Od března 2013 se s ekologickou tematikou můžete setkávat na nejmladší stanici Českého rozhlasu ČRo Plus v pořadu Ekofórum

Důsledným zaměřením na živé diskuse o environmentálních kauzách i globálních problémech je magazín Zeměžluč jedinečný v celém českém rozhlasovém spektru. 

Dává nahlédnout do rodící se ekologické legislativy, zpřístupňuje i zamlčovaná data a nechává zaznít i nepohodlné názory. Dává sluchu poslancům a senátorům i zástupcům měst a obcí či ekologickým aktivistům. Vytváří názorový prostor vědcům, znalcům i úředníkům a samozřejmě i aktivním občanům. Zve si myslitele, cestovatele i dobrodruhy. 

Zeměžluč vás zavede mezi ochránce kriticky ohrožených rostlinných a živočišných druhů, na diskusi poslanců před hlasováním o prolomení prezidentského veta nad zákonem o podpoře některých druhů energie, seznámí vás s Ropáky, kteří v minulém roce nejvíc uškodili životnímu prostředí, i s nešikovnými, hloupými, zákeřnými či jenom směšnými výroky o životním prostředí či v anketě Zelená perla. 

Se Zeměžlučí můžete v českých a zejména moravských horách počítat velké šelmy, nahlédnout do inteligentních energetických sítí a s cestovatelem Janem Dungelem proniknout do tropických pralesů a zvědět, jak se malují krásní divocí ptáci. Týden co týden nabízí Zeměžluč nějaké zajímavé téma z jiného prostředí, než bylo to předchozí. 


Připravuje: Čestmír Klos.


Historie pořadu:
Magazín Zeměžluč s datem zrodu 1996 patří k nejstarším, ale stále vitálním pořadům Českého rozhlasu 6. Od března 2013 se s ekologickou tematikou můžete setkávat na nejmladší stanici Českého rozhlasu ČRo Plus v pořadu Ekofórum


Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 


Eko magazín - Foto: Beata Jirešová

Eko magazínFoto: Beata Jirešová

Více o ekologii najdete také v časopise Eko.
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas