Média v postmoderním světě

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Ilustrační foto - Foto: Salvatore Vuono

Ilustrační fotoFoto: Salvatore Vuono

Úvahy a diskuse nad rolí médií v současné společnosti. Hledání smyslu a poslání médií. Kritická reflexe práce novinářů. Veřejné diskuse o médiích. Historie médií. Zkušenosti z mediálního světa v Evropě a ve světě. Média veřejné služby.

Jde o jedinečný pořad, ve kterém už léta mapujeme trendy médií a žurnalistiky, a to formou posluchačsky přístupné diskuse. 

Dáváme prostor novinářům, pedagogům, nezávislým odborníků i politikům. 

Snažíme se dívat na média s kritickým odstupem a vysvětlovat jejich příjemcům princip jejich fungování i to, co od nich mají a mohou čekat. 

Součástí pořadu je pravidelný cyklus Dnešek, který připravuje Radko Kubičko ve spolupráci s Karlem Hvížďalou a který sleduje moderní trendy české a hlavně světové žurnalistiky, mediální posuny, nové technologie a změny ve vlastnické struktuře médií. 

Dalším cyklem jsou Rozpravy o českých médiích, což jsou sestřihy z veřejných debat, které Český rozhlas 6 spoluorganizuje a moderuje. Zde je dán prostor každému posluchači, aby vyjádřil svůj názor na mediální trendy a položil otázku těm, kteří v médiích pracují a jsou za jejich obsah odpovědní. 

Posluchače také seznamujeme s mediálními scénami v různých zemích a přibližujeme zajímavé zkušenosti. 

Připravují: Radko Kubičko, Jakub Šiška, Petr Schwarz, Václav Žák a Tomáš Procházka. 

Historie pořadu:
Pořad Média v postmoderním světě vznikl v roce 2002 jako nový pořad nově vznikající samostatné stanice Český rozhlas 6 v rámci programové řady Je to na vás. Pořad vznikl jako platforma diskuse o médiích a jeho trendech. Vysílaní na ČRo 6 skončilo 28. února 2013, ale jeho formát pod názvem Média Plus přešel na nejmladší stanici Českého rozhlasu ČRo Plus

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace