Zaostřeno na mladé

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Zaostřeno na mladé - Foto:  Corbis

Zaostřeno na mladéFoto:  Corbis

Dvacetiminutový magazín o mladých lidech nejen pro mladé. Magazín pro všechny, jež jsou mladí duchem a zajímají je názory nastupující generace.

Na studentskou tematiku (o studentech a pro studenty) se zaměřila v pořadu Student Plus nejnovější stanice Českého rozhlasu ČRo Plus

Jací jsou dnešní mladí, kde leží jejich zájmy? Jaké mají cíle a sny? Jak vnímají starší generaci, mohou se od ní učit? Jsou starší lidé vnímaví a chtějí se učit od mladých? Co si o tom myslí mladí? To vše nás a zajímá, a díky magazínu Zaostřeno na mladé posluchačům nabízíme ke sdílení. 

Reportáže, rozhovory, analýzy a aktuality. Představujeme současný pohled mladé generace na historii, společnost, politiku, kulturu.  

Hledáme odpovědi na otázku, jak vnímají dnešní mladí lidé své postavení v současné české společnosti a v celoevropském kontextu. Čím se liší od svých vrstevníků i od svých předchůdců. Jací by chtěli být až jednou budou staří? Zkoumáme na jaké úrovni je mezigenerační dialog a přispíváme k němu. 

Připravují: Jarmila Balážová a Terezie Jirásková 

Historie pořadu:
Od roku 2009 vysílal ČRo 6 magazín Zaostřeno na mladé, věnovaný nejen mladé generaci, ale i těm, kteří se o mladé lidi, a tím pádem i o budoucnost naší společnosti, zajímají. ČRo 6 ukončil své vysílání 28. února 2013 a jeho následovník - stanice ČRo Plus - se na studentskou tematiku (o studentech a pro studenty) zaměřila v pořadu Student Plus. 

Záznamy reportáží a rozhovorů z pořadu si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas