O pořadu

Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 
Studio STOP - Foto: Karl Binder

Studio STOPFoto: Karl Binder

Současná Témata, Otázky a Problémy, o kterých chcete vědět víc. Padesátiminutová diskuse na aktuální politické, či společenské téma z domova i ze světa.

Diskutujeme s politiky, odborníky či lidmi, kteří mají k tématu co říci. Informujeme o aktuálních událostech. Vyhledáváme a zpracováváme zajímavá společenská a politická témata. Analyzujeme je, hodnotíme a poznatky zasazujeme do širších souvislostí. Nabízíme neotřelé názory a postřehy na všeobecně známá témata, jsme nezávislí a otevření novým pohledům. 

Pořad patří k nejstarším a během let se celá řada vyprofilovala do ustálené podoby. Až na zcela výjimečné případy (závažná domácí či zahraniční událost, volby apod.) je pondělní vysílání věnováno mezinárodním událostem, úterý ekonomickému dění, středa co nejširší nabídce společenských témat, čtvrtek pak velkému profilovému interview s představiteli nejrůznějších oblastí veřejného života. V pátek vysíláme Inventuru Studia STOP, kde výrazné, nezávislé osobnosti komentují události právě uplynulého týdne. 

Rozmluvy Studia STOP

Na týdenní řadu padesátiminutových debatních pořadů navazují v sobotu Rozmluvy Studia STOP. Dvacetiminutový rozhovor se zajímavou osobností, který tvoří odlehčený protipól politických debat, zároveň však rovněž ilustruje současné dění v nejširších, často nečekaných souvislostech. 

Připravují: Jana Šmídová, Terezie Jirásková, Jarmila Balážová, Libor Dvořák a Petr Holub.   

Historie pořadu :
Studio STOP jsme začali vysílat ještě za fungování české redakce Rádia svobodná Evropa, a to od podzimu roku1996, a jeho prvním hostem byla už tehdy výrazná osobnost české politiky, dnes již bohužel zesnulá Jaroslava Moserová. Za šestnáct let se na vlnách Svobodné Evropy, potažmo ČRo 6 vystřídaly stovky hostů a zaznělo nepřeberně témat, základní tým redaktorů se však prakticky nezměnil. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas