O Czechingu

Publikum - Foto: Jiří Šeda

PublikumFoto: Jiří Šeda

Prostřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia. V minulých ročnících v Czechingu uspěli například Never Sol, Wild Tides, Aid Kid nebo VR/NOBODY.
I letos bude šest lokálních hudebních publicistů nominovat projekty s potenciálem uspět v zahraničí a společně s rozhlasovými odborníky ze čtrnácti evropských zemí následně vyberou vítěze, který získá možnost natočit a vydat EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave.
Nominace byly odtajněny na konci srpna a vyhlášení vítězů proběhlo 22. září v rámci Czeching Showcaseu, na kterém vystoupily všechny nominované projekty. Letošními absolutními vítězi se stali Himalayan Dalai Lama. Posluchači Radia Wave si zvolili Ba:zel.

Listen to songs nominated in 2013!

Nominations for 2015 to be announced in September!

>> Read more about Czeching 

1.
Raw Dist
2.
Ozvěna zmačkaná opodál
3.
Jedeme do Ameriky
4.
Lay Down
5.
6.
Into The Space
6.
Changing The Way

Jury 2013

 • Na koncertě - Foto: Jiří Šeda

  Expert jury of Czeching 2013

  Six experts from professions related to music and the music industry: promoters, label representatives, music publicists and experts, organizers of music series and festivals, heads of programmes at music clubs, music talent seekers

   

Preview winners

Articles 2013

Never Sol: winning band 2013

The Czeching 2013 expert jury composed of Josef Sedloň, Michal Máka, David Urban, Petra Ludvíková, Michal... voted for singer Sára Vondrášková’s Prague-based project, Never Sol, to represent the best of Czech...

  Mobilní verze | Podmínky užití | English
  © 1997-2017 Český rozhlas

  Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace