O Czechingu

Publikum - Foto: Jiří Šeda

PublikumFoto: Jiří Šeda

Prostřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia. V minulých ročnících v Czechingu uspěli například Never Sol, Wild Tides, Aid Kid, VR/NOBODY, Himalayan Dalai Lama nebo ba:zel.
I letos bude pět lokálních hudebních publicistů a promotérů nominovat projekty s potenciálem uspět v zahraničí. Společně s rozhlasovými odborníky z patnácti evropských zemí následně vyberou vítěze, který získá možnost natočit a vydat EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave.
Nominace budou odtajněny 24. srpna a vyhlášení vítězů proběhne 27. září v rámci akce Czeching Showcase, na které vystoupí všechny nominované projekty, zahraniční host a jejíž součástí bude také vzdělávací a diskuzní odpoledne.

Listen to songs nominated in 2013!

Nominations for 2015 to be announced in September!

>> Read more about Czeching 

1.
Raw Dist
2.
Ozvěna zmačkaná opodál
3.
Jedeme do Ameriky
4.
Lay Down
5.
6.
Into The Space
6.
Changing The Way

Jury 2013

  • Na koncertě - Foto: Jiří Šeda

    Expert jury of Czeching 2013

    Six experts from professions related to music and the music industry: promoters, label representatives, music publicists and experts, organizers of music series and festivals, heads of programmes at music clubs, music talent seekers

     

Preview winners

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas