O Czechingu

Publikum - Foto: Jiří Šeda

PublikumFoto: Jiří Šeda

Prostřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia. V minulých ročnících v Czechingu uspěli například Never Sol, Wild Tides, Aid Kid, VR/NOBODY, Himalayan Dalai Lama nebo ba:zel.
I letos bude pět lokálních hudebních publicistů a promotérů nominovat projekty s potenciálem uspět v zahraničí. Společně s rozhlasovými odborníky z patnácti evropských zemí následně vyberou vítěze, který získá možnost natočit a vydat EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave.
Nominace budou odtajněny 24. srpna a vyhlášení vítězů proběhne 27. září v rámci akce Czeching Showcase, na které vystoupí všechny nominované projekty, zahraniční host a jejíž součástí bude také vzdělávací a diskuzní odpoledne.

Listen to songs nominated in 2014!

Voting remained open until November 25, 2014 for the category of most promising contemporary non-mainstream song for export. Nominations for 2015 to be announced in September!

>> Read more about Czeching 

Jury 2014

  • Na koncertě - Foto: Jiří Šeda

    Expert jury of Czeching 2014

    The six-member jury composed of Czech music experts (promoters, label representatives, music publicists and experts, organizers of music series and festivals, heads of programmes at music clubs and music talent seekers) nominates six contemporary songs... Vote for Your Favourite Czech Song.

     

Preview winners

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas