Czeching 201522. září  2015 v 19:20  

Czeching 2015 vyhlásil 7. října vítěze!

Natáčení Czechingu 2015 - Foto: Ondřej Tylčer

Natáčení Czechingu 2015Foto: Ondřej Tylčer

Czeching se dostal do varu! Ve druhém dílu jsme si proklepli šest nominací, ze kterých 17členná mezinárodní porota zvolila vítěze a vyslala ho tak do evropského éteru a na pódium prestižního festivalu Eurosonic Noorderslag.

V prvním, zářijovém dílu jsme s českými porotci ještě debatovali o stavu domácí scény a šancích našich muzikantů na úspěch v zahraničí. Druhý díl už byl vyloženě napínavý! Czeching se posunul do své soutěžní části a 7. října po 19. hodině jste se se na Radiu Wave a Českém rozhlase Vltava mohli dozvědět, komu letos hudební odborníci přisuzují největší potenciál prosadit se za hranicemi České republiky.  

 

Czeching 2015 (2. díl): Koho pošleme do Evropy? Soutěžní anketa o nejnadějnější současnou českou nemainstreamovou skladbu pro export. Hosté: J. Grygarová, M. Čtveráčková, P. Ludvíková, K. Veselý, J. Špičák, P. Turek. Moderovali Ajva a Stano.

Vložit na svůj web

Tentokrát jsme vysílali plných devadesát minut, během kterých jednotliví čeští porotci představili své nominace (Aid Kid, Awali, Kyklos Galaktikos, Schwarzprior, Slowmotiondancer a VR/NOBODY) a vy jste slyšeli, co jejich nápadu říkají ostatní kolegové. Vzhledem k naturelu porotců a jejich zásadním postojům to nebyla žádná selanka!  

Ve druhém dílu Czechingu jsme se taky seznámili s 11 zahraničními členy poroty, pocházejícími z 10 evropských zemí (Velká Británie, Německo, Francie, Švýcarsko, Nizozemí, Rakousko, Itálie, Dánsko, Maďarsko a Polsko). Ale hlavně: po závěrečném součtu hlasů padlo jméno letošního vítěze! 

 

Czeching v pořadu On Air (7. 10. 2015) - rozhovor Veroniky Ruppert s vedoucí projektu Ivou Jonášovou o 2. dílu

Vložit na svůj web

Ten se může těšit na vystoupení a propagaci na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag v polovině ledna 2016 v nizozemském Groningenu. Czeching mu také otevře dveře do studií Českého rozhlasu, v nichž pořídí profesionální nahrávku. Album následně vydáme a rozešleme do evropských rozhlasů sdružených v síti Evropské vysílací unie (EBU). Vítězi pomůžeme taky při tvorbě vizuálu a koncertní i mediální prezentace. A 16. listopadu odehraje vítězná kapela či projekt koncert v Praze v rámci série Radio Wave Live Sessions a dostane plnou podporu ve vysílání Radia Wave. Svého favorita jste ale mohli podpořit i vy! Hlasovat na našem bylo možné do 7. října do 20.00, kdy se definitivně uzavřela hlasovací aplikaci Vote For Your Favourite Czech Song a na webu Czechingu již také visí jméno vítěze posluchačské ankety

Pořad Czeching moderovali Iva Jonášová (Ajva) a Stanislav Zima (Stano) a ve vysílání druhého dílu jste si mohli poslechnout domácí porotce Pavla Turka, Marii Čtveráčkovou aka Mary C, Karla Veselého, Petru Ludvíkovou, Jiřího Špičáka a Janu Grygarovou aka Apačku (†2015). 

1. a 2. díl Czechingu jsme předtočili a odvysílali in memoriam naší porotkyně Jany Grygarové, řečené Apačky, která tragicky zemřela 30. července 2015. Jana se podílela na přípravách dvou ročníků Czechingu a letos s námi natočila dva zmíněné díly. 

3. díl Czechingu 2015 vysíláme 4. listopadu 2015 od 19 hodin na Radiu Wave a Českém rozhlase Vltava. Porovnáme v něm výsledky hlasování odborné poroty i posluchačů, podíváme se na to, v čem se shodují a liší, a na názor se zeptáme i některých z vás.  

Autor:   Ajva,  Stano

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas